Yüzünüzü çok sık yıkamayın!

Çok fazla yüz yıkamak cildi tahriş edecek ve hemen yağlandıracaktır.Günde iki veya üç kez sabah, öğle ve akşam yüz yıkamak yeterli olacaktır. Minimum sabah- akşam olacak şekilde yüzünüzü yıkayın. O yüzden daha dikkatli olun.

Aynı havluyu tekrar tekrar kullanmayın!

Bir havluyu tekrar tekrar kullanmanız yüzünüze daha fazla bakteri yayar. Bu can sıkıntısı olabiliyor bizim için. Daha pratik ve sağlıklı olması açısından, kağıt havlu kullanmanızı öneririm.Yüz havlunuzu bir kere bile kullansanız dahi onu kirli kıyafetlerinizin arasına atmanız gerek.

Uzun süre yüzünüzü ovmayın!

Yüzünüzü temizlemek için, temizleme ürünlerini 15-25 saniye sürecek kadar cildinize masaj yaparak uygulayın. Ardından ılık su ile mutlaka yıkayın.Yüzünüzü köpürtmek ve ovmak, yüzünüzün daha temiz olacağı anlamına gelmiyor. 

Akşam bakımını sakın unutmayın!

 Gece yüz yıkamayı atlarsanız eğer sivilce, siyah nokta gibi cilt sorunlarına yol açmış olursunuz.İşten eve geldiğiniz zaman, güncel hayatımızda hava kirliliğine maruz kalıyoruz ve havadaki kirler yüzümüze görmesek de yapışmış oluyor. Cildinize iyi davranın!

Yüz temizleme ürünleri ile makyaj silmeyin!

. Öncelikle makyajınızı, makyaj temizleme mendili ile temizleyin.Özellikle de makyaj tüm gün cildinizde kaldıysa. Daha sonra yüz temizleme ürünleri ile cildinizi iyice masaj yaparak yıkayın.Sadece yüz temizleme ürünleri makyajınızı temizlemeye zaten yetmez

Yüzünüzü sıcak su ile yıkamayın!

Fazla sıcak su damarların genişlemesine ve yumuşamasına sebep olur ve yüzünüz oldukça hassaslaşır. Soğuk su ile yüzünüzü yıkamak da yüz kasılmalarına sebep olabilir. Yüzünüzü yıkadığınız suyun sıcaklığı çok önemlidir.En iyisi ılık su ile yüz yıkamaktır.

Makyaj temizleme mendilleri ile yüz temizlemeyin!

Uzmanlar, temizleme mendillerinin yüzümüzü temizlemede yeterli olmadıklarını söylüyor. Bu mendilleri sadece makyajınızı silmek için kullanın. Daha sonra mutlaka cildinizde kalan kalıntı ve yağları temizlemek için yüz temizleyici ürünlerle cildinizi temizleyin.