K-pop grubu Blackpink’in bebek pandayı eldivensiz kucaklaması tepkiye yol açtı

0 0
Read Time:48 Second

Güney Koreli genç kızlardan oluşan pop grubu Blackpink, bebek pandayı hijyenik eldiven olmadan kucakladığı için Çin’de eleştirilerin hedefi oldu.

Nesli tehlike altındaki türün anavatanı olan Çin’de insanlar, K-pop yıldızlarını üç aylık Fu Bao’nun sağlığına zarar vermekle suçladı.

Güney Kore’de doğan ilk panda Fu Bao, Blackpink’in online reality şovu “Blackpink ile 24/365″in tanıtım görüntülerinde yer almıştı.

Video, Çin medyasının bir kısmını ve on binlerce kişiyi, evcil kedi ve köpek sahibi sanatçıları, tehlikeli mikropları pandaya bulaştırma ihtimali nedeniyle internette kınamaya sevk etti.

2015’te Çin’deki bir üreme merkezinde 4 dev panda, köpek gençlik hastalığı virüsü bulaşması sonrası ölmüştü.

Bazı sosyal medya kullanıcıları Güney Kore’yi pandayı Çin’e iade etmeye çağırdı.

Blackpink’in müzik şirketi YG Entertainment, eleştiriler sonrası şovun yayımını ertelediğini açıklarken, kayıt sırasında hayvanat bahçesi görevlilerinin ve veterinerlerin hazır bulunduğunda, hayvanın sağlığını korumak için tüm önlemlerin alındığında ısrar etti.

Blackpink en ünlü K-pop grupları arasında yer alıyor. Grubun 2019’da yayımlanan single’ı “Kill This Love” YouTube’da 1,1 milyarın üzerinde izlendi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir