GÜZELLİK LAFLAF

Kaş pudralama tekniği!

Kalıcı Kaş Tasarım ve Kalıcı Kaş Uygulamaları

Kaş uygulaması için en önemli aşamalarından bir tanesi ilk olarak kaş tasarımı olmalıdır. Nedeni ise kaş şeklimizin yüzümüzdeki tüm ifadeyi belirlemesidir. Doğru tasarım kişiyi dinamik,  olduğundan daha genç ve ilgi çekici gösterir. Bunun aksi halinde uzman kişi, yüz anatomisini bilmez ve kişiye uygun kaş şekli için uygun kaş dizaynı belirleyemez ise karakteri ile uygun olmayan sert, sinirli, hüzünlü, yorgun ve benzeri bir yüz ifadesinde kalabilir. Bu durum bize kaş şeklimizin yüzdeki tüm ifadeyi ve duygu yapımızı belirlediğini gösterir. Unutulmamalıdır ki her kişinin kendine has bir yüz ifadesi vardır.

 

Kaş Tasarımı nasıl yapılır?

Tasarım yapmak, eşit iki şablon oluşturmak ve mevcut yüz şekline en uygun olanı belirlemek büyük titizlik isteyen bir unsurdur. Baştan sona dikkat çeken, çarpıcı ama doğala en yakın kaşlar  doğru yapılmış bir tasarımı yansıtır. O yıl gündemde olan trend kaş tasarım modelleri üzerinden değerlendirerek karar verilir. Uygulama öncesi kişiye özel kaş tasarımı modeli ve kişinin yüzüne uygun kaş rengi belirlendikten sonra uygulamaya geçilir.

 

Kaş Uygulaması nasıl yapılır?

Kişinin yüz şekline uygun en doğal kaş tasarımı yapılır. Her bir kılın akış yönü belirlenir, tasarlanır, danışan kişinin onayına sunulur. Onayı alındıktan sonra renk belirlenir. Her bir kıla en yakın doğal vuruşlarla kıl görüntüsü çizilir. Uygulamaya geçmeden uzmanının tercih ettiği anestezi kremi uygulama yapılacak bölgeye sürülür ve etkisini göstermesi için bir süre beklenir.  Daha sonrasında kaş uygulaması yapılır.

 

Kaş Vitamini Uygulaması

Kaş vitamini yoğun bitki özlerinin dermal tabaka altında bulunan kıl köklerini aktive etmek amaçlı olarak özel yetiştirilmiş bitki özlerinden oluşan bir karışımdır. Uyuyan, dış etkenler sebebiyle dökülmüş ve gücünü kaybetmiş kılları harekete geçirerek yeniden güçlenmesini sağlamak için kaş vitamini uygulaması yapılmaktadır.

 

Kaş Laminasyonu Uygulamasi

Kaşta bulunan düzensiz olan kılları biçimini değiştirerek ve hacim kazanması sağlayarak daha iyi bir görünüm kazandırılması işlemine kaş laminasyon uygulaması denmektedir. Alımdan dolayı çıkış yönleri bozulmuş, şekil alması güçleşmiş, biçimi bozulmuş kaşlar için kaş laminasyonu ile daha yumuşak ve şekil alabilen kaşlara sahip olunması sağlanır. Kaş laminasyon uygulaması güvenli ve zararsız bir işlemdir. Kaşa uygulanan vitaminler ile bakımı yapılmış olur. Kaş laminasyon uygulaması kalıcılığı ortalama 2-3 aylık bir süreye sahiptir. Seans yaklaşık 45 dakika sürmektedir. Kaş Laminasyonu kaşa zarar vermeyen tehlikesi olmayan bir işlemdir.

Kaş Gölgelendirme / Kaş Pudralama (Powderbrow) Tekniği

Kaş Gölgelendirme Tekniği: Görüntü olarak piksel piksel görünen, seyrek kaşlar için çözüm olarak uygulanan kaş pudralama tekniği (Powderbrow),  kaş gölgelendirme  olarak da adlandırılmaktadır. Doğal bir yöntemdir, her cilt tipine uygun bir tekniktir. Şekillendirme, renklendirme, düzeltme ve daha iyi bir görünüm elde etmek için kaş pudralama tekniğiyle yapılan işlemler, kaşa doğal bir görüntü kazandırır. Doğru pigment seçiminin önemli olduğu kaş gölgelendirme seansları derinin en üst tabakasına yapılmaktadır. Seyrekleşen kaşlara çözüm olarak arada kalan boşlukları doldurma ve renklendirme ile doğal ve gür görünümlü kaşlar elde edilmesini sağlayan kalıcı makyaj yöntemidir.

Kaş Pudralama (Geçiş Yumuşatma): Kıl tekniği uygulamasıyla pudralama tekniği harmanlarak kullanılır. Kıl vuruşları arasına kullanıldığında atılan kıl çizgilerine gerçek kıl efekti verir. Kaşta yoğun bir görüntü sağlar. Profesyonel uzmanlar tarafından yapılması gereken bir uygulamadır. Doğru yapılmadığı takdirde blok görüntü ortaya çıkar.  Tüm cilt tiplerine uygundur. Uzmanın doğru seçilmesi önemlidir.

Kaş Kontürü / Kaş Kıl Tekniği:  Uzmanlarımız tarafından yapılan kıl çizgisi vuruşları, çoklu renklendirme kullanıldığı için kaş üzerinde bulunan doğal kılları taklit eder. Kaşlarda yapılan işlemin neredeyse belli olmadığı, doğal görünüme en yakın etkiyi sağlayan kaş kontürü ve kaş kıl tekniği günümüzde çok kullanılan popüler bir tekniktir. Kaş kıl tekniği kalıcılığı 1 yıl ile 3 yıl arası değişmektedir. Bu değişim kişinin cilt tipi öncelikli olmak üzere bir çok faktörün etkisi ile değişebilmektedir. Seans sonrası 1-2 hafta içerisinde baskın renk yerini doğal renge bırakacaktır. Kalıcı Kaş işlemi için kaş kontürü uygulaması yüz yapısına uygun kaş tasarımı çizilmesii uygun renk seçilmesi ve uygun tekniğin kullanılması ile kaşın en mükemmel doğal görünümüne ulaşması sağlanmaktadır.

Benzer İçeriklerimiz

Korona tedbiri.Okullar tatil edildi.Cumhurbaşkanlığı’ndan açıklama geldi.

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Kirpikleri Uzatan Bitkisel Çözümler

Fatih Akgün

Saç Bakım Rutini! Sağlıklı Saçlara Kavuşmak İçin Saçlarınıza Nasıl Bakmalısınız?

Meryem ACAR

Yorum Yapmak İster Misiniz