Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi Netflix Dizileri

Evden çıkamadığımız şu günlerde en keyif veren, kafa dağıtan şeylerden biri dizi/film izlemek.Komediden dramaya, bilimkurgudan fantastiğe Netflix’te öne çıkan izlenmesi gereken yabancı diziler listesini sizler için hazırladık.

  • How I Met Your Mother (Annenizle nasıl tanıştım)

Tür : Komedi

Yıllar önce bitmiş olmasına rağmen oldukça eglenceli bir klasik.

Dizinin konusu: Bir baba, çocuklarıyla, bir dizi geri dönüşün ardından, onun ve en iyi dört arkadaşının, anneleriyle tanışması için götürdüğü yolculuğu anlatıyor.Dizide arkadaşlık hikayeleri oldukça eğlenceli.

Yapım ayrıca komedi dalında birçok ödül almıştır.Dizinin efsane karakteri  Barney Stinson ise en çok gündeme gelen karakter.

  • La casa de papel

Tür: Dram,Suç

Bir suç dehası planını gerçekleştirmek üzere polisi ustalıkla yönlendirirken sekiz hırsız, rehineler alarak kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kilitler.

Etkisinde kalacağınız ve devam serisini heyecanla bekleyeceğiniz diziler arasında.

Dizinin yeni sezonu yolda.

  • Prison Break

Tür:  Aksiyon , Dram , Suç

Bir inşaat mühendisi olan Michael Scofield (Wentworth Miller) Başkan Yardımcısı’nın kardeşini öldürmek suçuyla idam cezasına çarptırılan ağabeyi Lincoln Burrows’u (Dominic Purcell) kurtarmak için tüm yasal yolların tükendiğini farkedince işi kendisi halletmeye karar verir ve kusursuz bir hapisten kaçış planı hazırlar.

 Diziyi izlerken gerçek anlamda kendinizi kaptırabilir, rüyalarınızda bile hapisten kaçmaya çalışabilirsiniz 🙂

  • Breaking Bad

Tür: Sürükleyici,Drama,Suç

Kanserden öleceğini öğrenen bir kimya öğretmeni, ailesinin geleceğini garanti altına almak için metamfetamin üretip satmak üzere eski bir öğrencisiyle kafa kafaya verir.

Dizinin devam niteliğindeki El Camino: A Breaking Bad  filminide izmenizi öneririz

  • Dark

Tür: Gerilim,gizem,dogaüstü,bilim kurgu

Bir çocuğun kaybolması, dört aileyi hummalı bir cevap arayışına iter. Bu arayışları, üç nesli kapsayan akıl almaz bir gizemi ortaya çıkarmalarına neden olur.

Yeni sezon çkimleri devam ediyor.

Dizinin sonunda kimin aslında kim olduğunu anlarsanız yorum kısmına bekliyoruz 🙂

  • Black Mirror

Tür: Bilim kurgu,gerilim,anatoloji

Bu bilimkurgu antolojisi dizisi, insanlığın en görkemli buluşlarının ve en karanlık içgüdülerinin zıtlaştığı karmaşık ve teknolojiyle dolu bir yakın geleceği konu alıyor.

  • NARCOS

Tür:  Biyografi,polisiye,drama,suç filmi

Uyuşturucu İle Mücadele Dairesi’nde çalışan bir Meksikalı bir ajan olan Javier Pena, ünlü Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ı yakalamak için Birleşik Devletler tarafından Kolombiya’ya yollanır.

Dizi Pablo Escobar’ın hikayesini anlatıyor.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir