ASTROLOJİ

10 – 16 OCAK 2022 HAFTALIK BURÇ YORUMLARI

Koç Burcu:
 • Koç ve yükselen Koçlar, haftaya kendi istek ve beklentilerinize odaklanarak, önemli haberler alarak başlayacaksınız. Akşamüstü saatleri itibariyle birkaç gün boyunca maddi konular hayatınızın merkezine yerleşecek. Sonraki günlerde iletişimi daha canlı tutacaksınız ve her tür konuda bilgi almak, aktarmak farklı işler peşinde koşmak ve değişik planlar yapmak üzere harekete geçeceksiniz.
 • Bu hafta işle ilgili konularda önemli haberler Salı günü devreye girebilir. Başka insanlara yardım ettiğiniz müddetçe o insanlardan göreceğiniz desteklerin de yüksek olduğunu fark edebilirsiniz. Anneniz, annenizin akrabaları ile olan bağlantılarınızda, maneviyatınızda kuvvetlilik bu hafta gözle görülür olacak.
 • Eğer işle ilgili ticari veya hukuki bir girişimiz varsa Çarşamba günü gözünüzü dört açın. Daha az tanıdığınız, yabancı insanlarla girişilecek her tür işinizde yanılgılara ve aldatılmalara açık olacaksınız. Aynı zamanda bazı insanlar fikirleriyle sizi yanlış yönlendirebilir. Eğitim ayağında çalışıyorsanız, öğrenciyseniz bu dönem isteksizliğiniz ve enerjiniz düşük çalışacak.
Boğa Burcu:
 • Boğa ve yükselen Boğalar, haftanız biraz isteksiz enerjilerle başlıyor. Öğleden sonraya kadarki dönem biraz daha kendi içinizde olmak isteyebilirsiniz ya da uğraşmanız gereken işleriniz varsa bu işlerinizi ele almak önemli olabilir. Ama Pazartesi akşam saatleri, Salı ve Çarşamba günleri hayat sizin tarafınıza dönecek. Ay sizin burcunuza geçer geçmez sizi fazlasıyla hareketli kılacak.
 • Perşembe ve Cuma günleri ağırlıklı olarak parasal konularla ilgili olacaksınız. Yurtdışı bağlantılı işler, eğitim, seyahat, ticaretle ilgili konularda diğer insanlardan alacağınız desteklerle yolunuzda ilerleyecek, önemli konularda bu planları hayata geçirmek isteyeceksiniz.
 • Çarşamba günü parasal konulara dikkat etmeniz gerekiyor. Bir para alacak verecek dengeniz varsa kandırılma, yanılma ihtimaline karşı dikkatli olun. Bir arkadaşınızın özellikle para ile ilgili konularda yanılgılarına şahit olabilirsiniz. Bu arkadaşınızla iş yapıyorsanız sizin de yanılma ihtimaliniz olacak.
İkizler Burcu
 • İkizler ve yükselen İkizler, hafta başı arkadaşlarınızdan ve sosyal çevrenizden gelecek önemli haberler sizi mutlu edecek. Önemli planlar yapmak isteyeceksiniz ama bu planları gerçekleştirmek konusunda Pazartesi akşam saatleri, Salı ve Çarşamba günü biraz zorlanabilirsiniz. Perşembe ve Cuma gününden sonra hayat sizin tarafınıza akmaya başlayacak.
 • Salı günü para ile ilgili bir işiniz çok kolay çözüme ulaşabilir. Başka insanlara yardım ettiğiniz ya da onlardan gelecek destekleri üzerinizde hissettiğiniz müddetçe para ile ilgili konuları çok daha rahat bir noktaya bağlayabileceksiniz.
 • Çarşamba günü ikili ilişkiler ve özel hayatınıza dikkat etmeniz gerekebilir. Sevdiğiniz insanın ailesiyle olan sıkıntılar, sizin ailenizle onun ailesi arasında yaşanacak ya da sizin ailenizle o kişi arasında yaşanacak birtakım problemler Çarşamba günü hayal kırıklıklarını tetikleyebilir.
Yengeç Burcu:
 • Yengeç ve yükselen Yengeçler, iş hayatınızda kendinizi göstereceğiniz bir şekilde haftaya giriş yapıyorsunuz. Pazartesi bütün gün koşturmalarınız yüksek olabilir ama elinizi attığınız işten istediğiniz sonuçları da çıkaramayabilirsiniz. Pazartesi akşam saatleri, Salı ve Çarşamba günleri sosyal çevre alanlarınız çok hareketli olacak. Arkadaşlarınız ya da sosyal çevrenizdeki insanlarla iş birlikleriniz artabilir, gelecek planlarınıza yönelik hareket edebilirsiniz.
 • Ama bu hafta unutmayın ki Cuma günü Merkür sizin ortak para alanlarınızda gerileyecek. Eşiniz, aileniz ya da partnerinizin parasal konuları ile ilgili birtakım sıkıntı ve problemler 26 Ocak’a kadar etrafınızda cereyan edebilir. Bir ödemeniz varsa, bir borçla uğraşıyorsanız, kredi çekecekseniz çok dikkat edin. Çünkü sıkıntı ve problemlere de açık olabilirsiniz. Eski borçlarla uğraşmak, eskiden yaşadığınız bazı sıkıntıların yeniden karşınıza gelmesi söz konusu olabilir.
 • Salı günü özel hayatınızda sevdiğiniz insanla yapacağınız güzel planlar yüzünüzü güldürecek. Aynı zamanda sevdiğiniz insandan gelecek güzel haberler de sizi mutlu edecek. Diğer taraftan ilişkiler bu hafta sizin hayatınızda fazlasıyla önemli ama Çarşamba günü Mars ve Neptün karesi var. Çarşamba günü sağlığınızla ilgili konu ve olaylara ekstra dikkat etmeniz gerekebilir.
Aslan Burcu:
 • Aslan ve yükselen Aslanlar, dış ortamlardan alınacak önemli haberlerle, cesur kararlarla ve başınıza buyruk etkilerle haftanızı başlatıyorsunuz. Pazartesi akşam üstü saatleri, Salı ve Çarşamba günleri kariyerinizde kendinizi göstermek isteyebilirsiniz. Çalışmıyorsanız bile bu dönem daha fazla ön planda olmak isteyecek, toplumsal konularla daha fazla ilgili olacaksınız. Annenize ilgi göstermek hafta ortasına kadar hayatınızın merkezine yerleşebilir.
 • Merkür Cuma günü gerileyecek ama bu etkileri tüm hafta boyunca hayatınızda hissedeceksiniz. Merkür sizin evlilik ve ilişkiler alanında gerileyecek. 26 Ocak’a kadar ilişkilerde dikkatli olmanız gerekiyor. Yanlış anlaşılmalara açık olabilirsiniz. Eski sıkıntı ve problemlerin bu dönemde gün yüzüne çıktığını çok net bir şekilde görebilirsiniz. Eski davalar ya da eski davaları aratacak birtakım konu ve olaylar Merkür gerilemesinde karşınıza gelebilir. Taşınmayı düşünüyorsanız da bu dönem taşımak uygun olmayacak. Ortaklıklar, iş birlikleri, evlenmek, sözlenmek, nişanlanmak, yer değiştirmek, hukuki meseleler dikkat etmeniz gereken konuların başında geliyor.
Başak Burcu:
 • Başak ve yükselen Başaklar, para alacak verecek dengesi ile haftanızı başlatıyorsunuz. Ama Pazartesi günü konsantre olamamanız nedeniyle para ile ilgili konuları yarım bırakabilir ya da bu konulardan verim alamayabilirsiniz. Pazartesi akşam saatleri Salı ve Çarşamba günleri daha çok dış ortamlar, uzaklardan alınacak haberler ve kendi kafanıza göre hareket edeceğiniz günler olacak. Bu birkaç gün boyunca eğitim hayatınızda, iş hayatınızda çok daha rahat hareket etmesini bilecek ve önemli kararlar alacaksınız.
 • Cuma günü Merkür sizin iş, hizmet ve sağlık alanlarınızda gerileyecek. 26 Ocak’a kadar önemli iş görüşmeleri, konuşmaları, toplantılar konusunda ekstra dikkat edin. Bu dönem önemli bir işe başlamayın, yeni bir projeye dahil olmayın. Bu alanlarda ekstra iletişim sıkıntı ve sorunlarını açık olmanız gerekebilir. Eleman alımı, yeni bir işe başvurma konusunda çok fazla destekli olmayacaksınız. Daha önceden başlatmış olduğumuz işleri tamamlamak, bu işlerde sıkıntı ve sorunlar varsa bunları doğru bir şekilde ele almak, gündelik hayatınızı düzenlemek, yapılması gereken işler konusunda bir plan çıkarmak, sağlığınızı gözden geçirmek anlamında bu Merkür gerilemesini 26 Ocak’a kadar hayatınızda daha etkin bir şekilde kullanabilirsiniz. Aşk hayatınızda güzel gelişmeler var.

Terazi Burcu:

 • Terazi ve yükselen Teraziler, özel hayatınız ve sevdiğiniz insandan alınacak haberlerle haftanızı başlatıyorsunuz. Sevdiğiniz insana karşı biraz sabırsız olabilirsiniz. Hemen bir şeyler konusunda harekete geçmesini istiyor olabilirsiniz. Öte yandan istediğiniz sonuçları alamayacağınız bir gün olabilir. Çünkü hemen Pazartesi akşam saatleri, Salı ve Çarşamba günleri daha çok parasal konular ya da ilişkiler üzerine odaklanarak geçireceksiniz.
 • Bu hafta Cuma günü Merkür geri gitmeye hazırlanıyor. Siz bu gerilemeyi aşk evinizde yaşayacaksınız. Aşk hayatınızda eski insanların ya da eski meselelerin, çözülmemiş konu ve olayların karşınıza geldiğini görebilirsiniz. 26 Ocak’a kadar hem aşk hayatınız hem varsa çocuğunuzla ilgili konularda iletişim sorunlarına açık olabilirsiniz. Diğer yandan bu dönem yaratıcılığınız da çok artacak. Sanatsal ve kreatif birtakım işleriniz varsa bu işlerinizi tamamlamak, bu işlerde yolunda gitmeyen konuları çok net fark etmek anlamında Merkür gerilemesini hayatınıza alabilirsiniz. Bu dönem karşınıza gelen insanlar sizden özür dileyebilir, sizinle yeniden iş birliği yapmak istediklerini söyleyebilirler. Herhangi bir karara varmayın, Merkür düzelsin ondan sonra kararınızı verin.
Akrep Burcu:
 • Akrep yükselen Akrepler, gündelik hayatınızda koşturmalarla, oldukça sabırsız etkilerle haftanızı başlatıyorsunuz. Ama bu koşturmanın, bu sabırsız etkilerin hayatınıza çok da bir şey katmadığını göreceksiniz. Pazartesi akşam saatleri Salı ve Çarşamba günleri kendinizi çok daha iyi hissedecek, ilişkilerinize odaklanacak, önemli konuşma ve görüşmelerinizi hızlandıracaksınız.
 • Merkür Cuma günü gerilemeye hazırlanıyor, siz Merkür gerilemesini ev, aile, yuva alanlarınızda yaşayacaksınız. Ailenizdeki insanlarla iletişim sıkıntılarına açık olacaksınız. Eski sorunların ve eski meselelerin yeniden karşınıza geldiğini görebilirsiniz. 26 Ocak’a kadar emlak, alım, satım, kiralama, yer değiştirme, evinize yeni bir eşya alma, teknolojik bir aleti değiştirme ya da bu alete sahip olma gibi etkiler konusunda destekli olmayacaksınız.
Yay Burcu:
 • Yay ve yükselen Yaylar, haftaya keyif dolu etkilerle başlıyorsunuz. Her ne kadar sabah saatleri kendinizi iyi hissediyor olsanız bile günün ne kadar çabuk geçtiğini ve totale baktığınızda hiçbir şey yapmadığınızı görebilirsiniz. Pazartesi akşam saatleri Salı ve Çarşamba günleri daha çok iş ya da gündelik hayatınızın düzeni önem kazanırken, sağlığınıza ekstra özen göstermeyi unutmayın. Boğaz bölgesi, boyun tutulmaları, hormonal dengesizlikler, tiroidlerle bağlantılı birtakım sorunlar karşınıza gelebilir. Yemeyi, içmeyi çok abartabilirsiniz ama Perşembe gününden sonra hızlı bir şekilde toparladığınızı göreceksiniz.
 • Merkür Cuma günü gerileyecek. Siz Merkür gerilemesini yakın çevre alanlarınızda yaşayacaksınız. 26 Ocak’a kadar yakın çevrenizdeki insanlarla iletişiminizde sıkıntı ve problemler görülebilir. Bu dönem iletişim, satış, reklam, tanıtım, bilgisayar ya da dijital platformlarda, eğitim hayatında bir işiniz varsa bu alanlarda da birtakım aksiliklerle karşılaşabilirsiniz. Akrabalar ve kardeşlerle bu dönem anlaşmak kolay olmazken geçen sene Şubat ayında yaşadığınıza benzer olayların karşınıza geldiğini çok net bir şekilde görebilirsiniz. 
Oğlak Burcu:
 • Oğlak ve yükselen Oğlaklar, ailevi konularla haftanız başlıyor. Evinizde olabilirsiniz ya da dışarıya çıkmak istemeyebilirsiniz ama evde çok da verimli olamayacaksınız. Pazartesi akşamüstü saatleri itibariyle Salı ve Çarşamba günleri çok daha hareketli zamanlar sizi bekliyor. Hayat sizi eğlenceli ortamlara atabilir, spor yapabilir, hobileriniz ile ilgilenebilirsiniz. Salı ve Çarşamba günleri daha yaratıcı olacağız iş alanlarının aktif olduğunu göreceksiniz.
 • Cuma günü Merkür gerilemesini para alanlarınızda yaşayacaksınız. Demek ki 26 Ocak’a kadar parayla ilgili konularda aksilikler, sıkıntılar, ertelenmeler yaşamaya hazırlıklı olmanız gerekebilir. 26 Ocak’a kadar büyük kararlar almamaya çalışın. Bir borcun altına girmemeniz gereken bir dönem olurken para harcamalarınızı kontrol altına almaya özen gösterin.
Kova Burcu
 • Kova ve yükselen Kovalar, iletişimsel işlerinizle haftanızı başlatıyorsunuz. Pazartesi hızlı bir iletişim trafiği devrede olurken, kısa vadeli planlar sizi hareketlendirecek. Bu planlarınızın hepsini uygulayacağınızı, verdiğiniz sözleri yerine getireceğinizi düşüneceksiniz ama öyle olmayacak. Pazartesi günü itibariyle akşam saatlerinden sonraki dönem biraz daha kendi evinizde, ailenizde, yuvanızda olmak isteyecek, ailevi meselelerle daha fazla uğraşacaksınız. Hayatınız ancak Perşembe ve Cuma günü hareketleniyor.
 • Cuma günü ise Merkür sizin burcunuzda gerileyecek. 26 Ocak’a kadar kendinizi yanlış ifade edebilir, yanlış sözlerde ya da atılımlarda bulunabilir aynı zamanda hayatınızda aksiliklere, sıkıntılara açık olabilirsiniz. Bu dönem içerisinde önemli girişimlerinizden kimseye bahsetmemeye, kimsenin arkasından konuşmamaya ya da yaşadığınız sıkıntı ve sorunları çok fazla gözünüzde büyütmemeye özen gösterin.
Balık Burcu:
 • Balık ve yükselen Balıklar, parayla ilgili konularda kendi gücünüzü, cesur taraflarınızı ön plana çıkaracağınız bir hafta. Ama her ne kadar hızlı hareketlerle halledilmesi gereken konuların peşinde koşsanız da birçoğunu yapamayabilirsiniz. Pazartesi akşam saatleri ve Salı ve Çarşamba gününe kadarki dönem iletişiminiz çok hızlı olacak. Kısa vadeli planlar, yakın çevrenizle beraber yapılacak önemli işler, eğitim konuları aynı zamanda iş hayatınızdan gelecek güzel haberlere odaklı olacaksınız.
 • Cuma günü Merkür sizin kadersel alanınızda gerileyecek. Bu dönem çok dikkatli adımlar atmanız gerekebilir. Hem ev, aile ve yuva alanlarınızda hem ilişkiler, ortaklı işler alanınızda bazı sıkıntılara, iletişim problemlerine açık olabilirsiniz. Bu dönem geçmiş konularla çok uğraşmak durumunda kalacaksınız. 2015-2016 yıllarında neler olmuştu hatırlamaya çalışın, hayatınızda bunlarla ilgili konu ve olaylar tamamlanmak üzere karşınıza gelebilir.

Aleyna UZUN

Benzer İçeriklerimiz

6 Aralık Günlük Astroloji

Özge Kandemir

22 Mart 2020 Günlük burç yorumları

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Astroloji Tutkunlarına Özel:”9 – 15 Kasım” Haftalık Burç Yorumları

Yasemin ACAR

Yorum Yapmak İster Misiniz