Astroloji Tutkunlarına Özel: ”15 – 21 Şubat” Haftalık Burç Yorumları

1 0
Read Time:6 Minute, 27 Second

 Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burcunu neler bekliyor?

Astroloji tutkunlarına özel: Laflaf.net 15 – 21 Şubat 2021 haftalık burç yorumları sizlerle…

19 Şubat – Güneş Balık burcunda

Merkür Retro 21 Şubat’ta sona eriyor

Koç burcu:

Sevgili koç, kendi içine dönerek önünde uzanan koca seneye dair düşünmek, bir değerlendirme yapmak için uygun bir dönem. Yılın bu döneminde hayatında bir şeyleri başlatmak, yeni bir girişim ortaya koymak yerine ilgili konular üzerinde derinleşmek üzere daha çok geri planda hazırlık yapmak ve bilgilerini pekiştirmek daha iyi olacaktır. Geçmişte gündemini meşgul etmiş bir konu tekrar önüne gelebilir. Sağlığına özen göstermekte fayda var. Bu süreçte meditasyon gibi çalışmalar yaparak kendinle baş başa kalmaya daha çok vakit ayırabilirsin.

Merkür retrosu amaçlarınızı gerçekleştirirken yarım bıraktığınız veya küçük detayları fark etmediğiniz konularınız var ise tekrar karşınıza çıkararak tamamlanmasını sağlayacak. Maddi konularda emeklerinizin karşılığını alabileceğiniz ve verimli sonuçlar elde edebileceğiniz gelişmeler yaşanabilir.

Boğa burcu: 

Sevgili boğa, sosyal hayatın hareketleniyor. Tek başına vakit geçirmek için hiç uygun bir dönemde değilsin. Aksine bolca sosyal organizasyonlar içine katılmakta fayda var. Arkadaşlarından ya da bu kalabalıklar içinde hiç ummadığın anda karşılaşabileceğin kişilerden seni hayallerine götürebilecek destekler görebilir, onlar vesilesiyle çeşitli fırsatlarla karşılaşabilirsin. Ekip çalışmaları içinde lider tavrınla ön plana çıkabilirsin.

Merkür retrosu gerek meslek hayatınızda gerekse kitleler önünüzdeki duruşunuzda hatalarınızı yeniden gözden geçirmeniz için sizlere fırsat sunacaktır. İkili ilişkilerinizde güven arayışınız sizi olumsuz etkileyebilir. Çünkü çevrenizdeki insanlarla yaşadığınız iletişim sorunları buna sebep olabilir. Bu yüzden beklentilerinizi düşük tutmanız olası gerginliklerin ve sıkıntıların yaşanmasına engel olabilir.

İkizler burcu: 

Sevgili ikizler, iş hayatın ön plana çıkıyor ya da sen iş hayatında parıldayıp göz önüne çıkıyorsun. Senin için ele aldığın çalışmalarda başarılı olmaya ve ilerlemeye açık bir dönem. Beklediğin bir terfi varsa bu dönemde onu alarak daha güçlü bir pozisyona geçiş yapabilirsin. Genel olarak hayatını ve geleceğe dair amaçlarını gözden geçirmek, üzerine düşünmek için uygun bir dönemdesin. Sadece iş ortamında dalgınlıklara ve aşırı hassas tavırlara dikkat etmekte fayda olabilir.

Kendinizi geliştirmek adına aldığınız veya almak istediğiniz yeni eğitim alanlarınızda fikir ayrılıkları yaşamanıza neden olabilir. Devam eden bir uygulamada yanlış olduğunu fark ederek soğuma hissi yaşayabilirsiniz. Kendinizi yaşamdan ve ilişkilerden soğutmayın. Özgürlüğünüzü kısıtlayacak herkesten uzaklaşmayı tercih edebilirsiniz. Başkalarının düşüncelerinden etkilenmeden hedefleriniz doğrultusunda hareket edebilirsiniz. Özellikle de maddi konularda, mücadele ortamında ön plana çıkabilirsiniz ve insanlar tarafından takdir edilebilirsiniz.

Yengeç burcu:

 Sevgili yengeç, bir konu hakkında kendini geliştirmek, daha da derinleşmek adına eğitim almak üzere yurtdışına seyahat organize etmek isteyebilirsin. Ancak dalgınlıklar ya da organizasyonda aksaklıklar olması ihtimaline karşılık seyahat planını 10 Mart sonrasında hayata geçirmende fayda var. Yaşamına yön verebilecek, ruhsal gelişimine ve hayatı anlamana katkısı olabilecek yeni felsefelerle tanışman mümkün. Rutinin dışına çıkmak isteyebileceğin bir dönemdesin. Duygusal birlik kurduğunuz kişilerle yeniden değerlendirme noktasına gelerek aldığınız kararları sorgulayabilirsiniz. Merkür retrosu özellikle alacak verecek konuları pürüzler içeriyorsa son aşama için düzenleme yapmanızı sağlayacaktır. Size karşı art niyetli olabilecek insanlarla iç içe olmanız sizi yorabilir. Çevrenizdekilerden çok kendinizi düşünerek hareket etmelisiniz.

Aslan burcu:

Sevgili aslan, yaşamında ortaklaşa paylaşımlar, banka kredileri, vergiler, borç almak ya da vermek gibi konular ön plana çıkabilir. Bu konularla ilgili olarak bir başkasının yaşamında fark yaratıp, iyilik yapmak isterken kurban durumuna düşmemek adına fedakârca tutumlar izlerken dikkatli olmakta fayda var.

Finansal anlamda almak ya da vermek yönünde eylemlerde bulunmadan önce etraflıca düşünmek ve mümkünse 10 Mart sonrasını beklemek daha olumlu sonuçlar doğurabilir. Merkür retrosu aksak yönlerinizin farkında olmanızı sağlayacak. İlişkilerinizde geri dönüşler yaşayabilir, yapılan hataları telafi edebilirsiniz. Ortaklı işlerinizde evrak aşamasında dalgınlık içerisinde hatalar yapabilirsiniz.

Zihinsel anlamda geçmişe dair anılara yoğunlaşabilirsiniz. Bu durum hassas bir ruh hali içerisinde olmanıza neden olabilir. Derinlemesine araştırmadan alınabilecek kararlar olumsuz sonuçlar doğurabilir. Girişimleriniz için 21 Şubat’ta merkür retrosunun sona ermesini bekleyin.

Başak burcu: 

Sevgili başak, evlilik, ortaklık ya da her türlü ikili ilişkinde fedakârca tutumlar ön plana çıkabilir. Bu dönem Merkür retrosu sebebiyle senin için ikili ilişkiler açısından iletişimde aksaklıklara açık bir dönem olabileceği için biraz geri durmakta fayda olabilir. Dalgınlık ve unutkanlıklara önlem amaçlı eşinle ya da ortağınla randevuların için alarmını açık tutmakta fayda var. Rutinlerinizde eksik tamamladığınız noktalara yeniden göz atarak tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

İkili ilişkilerinizde tartışmalar, ego çatışmaları gün yüzüne çıkabilir. Gergin ve tartışmalı konuşmalarda daha sakin olmanızda yarar var. Maddi konularda beklenmedik ödemeler, sizi ekonomik anlamda zor bir duruma sokabilir. Plansız bir yer değişikliği size iyi gelebilir.

Terazi burcu:

Sevgili terazi, günlük iş hayatın ve sorumlulukların ön plana çıkıyor. Fedakârca tutumların dolayısıyla iş ortamında ekip arkadaşlarının görevlerini kendi üzerine almaya yönelik bir eğilim içinde olabilirsin. Ancak önümüzdeki yaklaşık bir aylık süreç bu alanda organize olmak zor olabileceği gibi dalgınlıklara da açık bir dönem. Kendini gereğinden fazlaca sorumluluk altına sokmamakta fayda olabilir.

Hayatınızda yarım bıraktığınız konuları tamamlamanız için fırsat dönemi. Aşk hayatınızda yarım kalmışlıkları tam ederken yaratıcılığınızdaki eksik yönleri fark etmenize olanak sağlayacaktır. Alacağınız yeni kararlar, hayatınızda ciddi değişimlerin ortaya çıkmasına vesile olabilir. Aşk ve ilişkiler konusunda sizi heyecanlandıracak, geçmişinizden dönüşler söz konusu olabilir.

Akrep burcu: 

Sevgili akrep, kendine vakit ayırma isteğinin yükseleceği bir aylık zaman dilimine hoş geldin. Bu süreçte hayatında keyifli aldığın konular ön plana çıkabilir. Yaratıcı çalışmalar yapıyorsan bu süreçte yaratıcılığın tetiklenebilir ve onu daha iyi ifade edebilirsin. Daha derin düşünebilme eğiliminin de yükselebileceğinden bu süreci değerlendirmekte fayda var.

Sadece yaratıcı çalışmalarını topluluklara sunmak için 10 Mart’ın geçmesini beklemek daha iyi olabilir. Geçmişte yaşadığınız bir takım sorunlar yeniden gündeme gelebilir. Bu sorunları telafi etmek sizin elinizde oldukça her zaman umudunuzu korumalısınız. Kazancınızda, maddi olanaklarınızda artışların olması sizi rahatlatabilir. Ama artan iş yükünüzün ortaya çıkması ve kendinize zaman ayıramamanız gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Yay burcu:

 Sevgili yay, aile içerisinde çözülememiş konular varsa uzlaşıya varılması yönünde liderlik edebilirsin. Ancak Merkür’ün geri hareketi dolayısıyla son derece iyilik içerikli tutumların yanlış anlaşılabilir. Odağında ev konusu olabilir. Evini değiştirmeyi düşünüyorsan herhangi bir detayı kaçırmamak adına sözleşme imzalamak ve taşınma sürecinin kolaylıkla geçmesi için 10 Mart’ın geçmesini beklemekte fayda var.

Yakın çevrenizle iletişim, eski kırgınlıklar ya da taşınma gibi durumlar önünüze gelebilir. Bu dönemi en çok kariyer hedeflerinizi, gelecek planlarınızı değerlendirme fırsatı olarak görmelisiniz. İş konusunda gerginliklerin, anlaşmazlıkların yaşanmaması için aceleyle alınabilecek kararlardan kaçınmanız, sakin hareket etmenizde fayda var. Yeni kişilerle tanışmak konusunda arayış içerisine girebilirsiniz.

Oğlak burcu: 

Sevgili oğlak, kardeşlerin ve yakın çevrenle ilişkilerinde kendinden önce onları ön plana aldığın tutumlar içinde olabilirsin. Sonradan pişman olmamak adına neyi neden yaptığına dikkat etmekte fayda olabilir. Ruhsal konularla ilgili eğitimler almak isteyebilirsin. Eğitim almak istediğin konularla ilgili araştırmalara hız verip başlangıç için 10 Mart sonrasını beklemek daha iyi olabilir.

Finansal konular yeniden gündeminize gelmiş olabilir. Bu hafta hatalarınızı telafi etmek için ikinci bir şansınız olabilir. Maddi ve parasal konulara odaklanmak zorlaşırken olası hesap hatalarına dikkat etmelisiniz. Yeni sorumluluklar sizin güçlenmenize vesile olacaktır. Fakat yoğun iş temponuz beslenmenize dikkat etmemenize neden olabilir. Cesaretli adımlar atabilir, yeni başlangıçların yaşanması sizi heyecanlandırabilir

Kova burcu:

Sevgili kova, yaşamında finansal konular ön planda. Baba, koca gibi eril figürlerden finansal anlamda destek görebileceğin gibi sen de senden bu anlamda destek isteyenlere borç vermek isteyebilirsin. Ancak bu yönde kararları acele bir şekilde almadan önce üzerinde etraflıca düşünmek ve mümkünse 10 Mart sonrasında eyleme geçmekte fayda olabilir. Hayatınızda düzene girmesi gereken, yarım bıraktığınız konular yeniden gündeminize girmiş olabilir. Bu konuları tamamladığınıza emin olun. Kendinizi ifade ederken sorun yaşıyor olabilirsiniz. Daha açık olmaya özen gösterin. Tartışmaya girmekten kaçının.

Burcunuzda gerçekleşen Yeni Ay, hayatınızdaki sıkıntılı süreçleri sona erdirebilir. Gelecek konusunda endişelerinizden kurtulmak yönünde bazı önemli kararlar alabilirsiniz.

Balık burcu:

 Sevgili balık, bu hafta Güneş sizin burcunuza geçiyor. Fiziksel enerjin ve kendine olan güveninde bir yükselme hissedebilir, girdiğin ortamlarda bir güneş gibi ışık saçabilirsin. Kendini her zaman olduğundan daha iyi ifade etmeye açık bir dönemde olacaksın. Beklenmedik ödemeler, ekonomik anlamda sizi zor duruma sokabilir. Gereksiz harcamalardan kaçınmanızda fayda var.

Bu hafta da önemli iş, anlaşma ve sözleşmeler konusunda aceleci ve hızlı davranmamaya çalışın ve 21 Şubat tarihinde retronun sona ermesini bekleyin. Finansal konularda çözüm arayışı içerisinde olabileceğiniz bir dönemdesiniz. İkili ilişkilerinizde sizi düşünmeyen kişilere karşı tavır alabilirsiniz. Dargınlıklar yaşanabilir.

About Post Author

Yasemin ACAR

İ.Ü. Okul Öncesi Öğretmeni Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim. İki yıl Teknolojixhaber.com da yaptım, Üç yıldır da Laflaf.net de editörlük yapmaktayım. İnsanların faydalanacağı bilgileri araştırıp kendi bilgilerimi de katarak yorumlayıp sizlerle paylaşan bir yazarım. Veee bunları yapmaktan çoook keyif alıyorum... Beni takip edip yazılarımı okumaya devam edin lütfennn:)))
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir