Bebeklerin Ne Söylediğini Anlatan Sesler

0 0
Read Time:1 Minute, 12 Second

Bebeklerin ihtiyaçlarını anlatmak için kendilerine özgü gizli bir dilleri vardır. Bu dil kimine anlamsız gelse bile aslında bebekler çıkardıkları seslerle bize çok şey anlatıyor. Peki nedir o sesler?

İşte bebeklerin anlatmaya çalıştığı şeyler…

Dunstan bebek dili iddiasına göre, dünyadaki 1000’den fazla bebeğin bebek dili bebeklerin gizli bir dili olduğu hipotezinin doğru olduğu kanıtlandığı belirtilmektedir. Buna göre, Bebeklerin (0-3 ay arası yaşlardaki) söyledikleri sadece bir kaç kelimeyle tam olarak neyi anlattıklarını anlayabileceğiniz belirtiliyor. Dunstan’a göre, bebekler tarafından kullanılan beş tane evrensel sözcük vardır. İşte bebeklerin bizim anlamakta zorluk çektiğimiz gizli dili…

Neh: “Ben açım”

Bebeğiniz acıktığı zaman “neh” veya “hayır” der. Bütün kelimelerde olduğu gibi, “neh” sözcüğü ile bebeğiniz çığlık atmadan önce ne isteğini size en kolay şekilde duyurur. “Neh” sesini duyduğunuzda, bebeğinizin beslenmek istediği anlamalısınız.

Ovh: “Yorgunum”

Bebeğinizin çıkardığı bu ses, esneme refleksine ses eklendiğinde oluşmaktadır. Bu sesi çıkarırken bebeğinizin ağzı oval bir şekle dönüşecektir. Bu size onun yatma vaktinin geldiğini anlamanız için yaptığı bir konuşma şeklidir.

Eairh: “Gazım var”

Bebeğinizin zaman zaman kendisini sıkarak “Eairh” sesi çıkardığını duyarsanız, bu sesi duyduğunuzda bebeğinizin sorunun gaz sancısı olduğunu anlayarak ona masaj yapıp rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

Bebeklerin gizli dili Hah: “Ben rahatsızım”

Bu ses, bebeğinizin sıcak, soğuk ya da pozisyon değiştirmesi gerektiği anlamına gelebilir. Bu konuda onun rahat hissetmesi için elinizden geleni yapmalısınız.

Eh (İlginizi İstiyor)

Bebeğinizin bu ses efekti  ” Eh “ i sizinle iletişim kurmak için kullanır; Ses, sıkışmış havanın büyük bir kabarcığı göğüste yakalandığında üretilir ve refleks olarak bebeğinizin ağzından çıkmaya çalışır.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir