Bill Gates’ten karantina günleri için 4 kitap önerisi

0 0
Read Time:1 Minute, 13 Second

Microsoft’un kurucularından milyarder iş insanı Bill Gates kitap önerilerinde bulundu. Gates’in kitap önerilerinde ırkçılık ve koronavirüs konuları öne çıkıyor.

Microsoft’un kurucularından Bill Gates, Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Lloyd Minor’la koronavirüs pandemisinde yaşanan halk sağlığı krizine ve pandemi sonrası dönemdeki olası gelişmeler üzerine konuştu. Gates söyleşide zorlu pandemi ve karantina döneminde okurlara 4 kitap önerisinde bulundu. İşte Gates’in kitap önerileri…

YENİ JIM CROW: RENKKÖRLÜĞÜ ÇAĞINDA KİTLESEL HAPSEDİLME

Gates’in önerilerinden biri sivil haklar avukatı ve hukuk uzmanı Michelle Alexander’ın kaleme aldığı Yeni Jim Crow: Renkkörlüğü Çağında Kitlesel Hapsedilme (The New Jim Crow: Mass Incarceration in the Age of Colorblindness) isimli kitap.

TUZDAN NEFES: ÖLÜMCÜL GENETİK HASTALIK, BİLİMDE YENİ ÇAĞ, TIBBI DEĞİŞTİREN HASTA VE AİLELER

Gates’in bir önerisi de bilim yazarı Bijal P. Trivedi’nin kaleme aldığı Tuzdan Nefes: Ölümcül Genetik Hastalık, Bilimde Yeni Çağ, Tıbbı Değiştiren Hasta ve Aileler (Breath from Salt: A Deadly Genetic Disease, a New Era in Science, and the Patients and Families Who Changed Medicine Forever) kitabı.

GÖRKEMLİ VE SEFİL: BLİTZ DÖNEMİNDE CHURCHİLL, AİLESİ VE DİRENİŞİN DESTANI

Gates’in sonraki önerisiyse gazeteci Erik Larson’ın yazdığı Görkemli ve Sefil: Blitz döneminde Churchill, Ailesi ve Direnişin Destanı (The Splendid and the Vile: A Saga of Churchill, Family, and Defiance During the Blitz) kitabı.

PANDEMİ SONRASI DÜNYA İÇİN 10 DERS

Köşe yazarı ve aynı zamanda CNN Worldwide’da sunucu olan Fareed Zakaria tarafından yazılan Pandemi Sonrası Dünya İçin 10 Ders (Ten Lessons for a Post-Pandemic World) isimli kitap da Gates’in koronavirüsle ilgili önerdiği kitaplar arasında bulunuyor.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir