Ciğerlerinize Mucizevi Faydası Olacak Bitki,Sebze ve Meyveler

1 0
Read Time:11 Minute, 17 Second

Zencefil

En büyük faydası ülkemizde bilinen soğuk algınlığıyla savaşmak olsa da da bilinmeyen sayısız faydası vardır! Dünyanın her yerinde en çok kullanılan süper bir şifa kaynağı zencefil, neredeyse bütün hastalıkarın tedavisinde karşımıza çıkıyor. Mide bulantısında, ağrıyı hafifletmede hatta kanserde ve şişkinlikle savaşmada karşımıza çıkar. Zencefil çayı boğaz ağrısı,grip ve öksürüğe, ödeme iyi gelir.Hatta öksürük şuruplarında tat için bile kullanılır. Sabun, şampuan, masaj yağı hatta parfüme bile eklenen müthiş içerikli bu mucizevi baharat lif ve protein kaynağıdır. Gaz oluşumuna engel olur, astıma iyi gelir, karaciğerin korunmasında, beyin gelişiminde ve hatta kas ağrılarına bile yararlıdır!

İncir

Otantik hoş bir görüntüye sahiptir. İştah açar ve kurusu da tazesi de muhteşem, tatlı bir lezzettir. İncir; mineral, demir, fosfor, klor, A, B1 ve B2 vitaminleri açısından zengindir. Bağırsakları temizlemeye yardımcı olur, idrar söktürücüdür, kabızlığa iyi gelir ve zayıflamaya da yardımcıdır. Kemikleri güçlendirir, kanseri önlemeye yardımcıdır ve kolon kanserinin tedavisinde de etkilidir. Diyabeti, şekeri düzenleyerek kontrol altına alır, kalp hastalıklarıyla savaşır ve kolesterolü dengelemeye yardımcıdır. Bronşiti atlatmakta da yardımcı olur. Birçok hastalığa çare olan bu şifalı meyvenin protein oranı da yüksektir ve hafızayı güçlendirir, tatlı ihtiyacını giderir. Saç köklerini güçlendirerek sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar. Kalorisi yüksek olduğu için tüketirken dikkatli olunmalıdır, şekerin yükselmesine neden olabilir.

Arı poleni

Arı poleni mucizevi bir şifa kaynağıdır. Eskiden de kullanılan doğal tedavi yöntemlerinden biridir. Kansızlık ve kan şekeri dengelenmesi dediğimizde tedavide aklımıza gelmelidir. Kendini yorgun ve bitkin hissedenler için idealdir. Kalp – damar hastalıklarında mucizedir. Düzenli tüketirseniz vücudunuza enerji verir. Doyma hissini yakalayamayanlarda şekeri dengeler, uzun süre tokluk sağlar. Sindirimi, bağışıklığı güçlendirir. Akciğerlerde temizlik sağlar, anne sütünün artmasına ve kalitesine yardımcı olur. Alerjiyü geçirme, pürüzsüz ve parlak cilde sahip olma faydası vardır. Prostat ve kısırlığa çaredir.

About Post Author

Meryem ACAR

M.E.B ÇOCUK GELİŞİMİ & EĞİTİMİ Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim.İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmetler Okumaktayım.4 Yıldır Laflaf.net ve Teknolojixhaber.com Editörlük yapmaktayım .Teknolojixhaber.com ve laflaf.net sitelerinde kategori başkanlığı yapmaktayım. Teknoloji alanında araştırmalar ve yaşamdan her konuda haberler paylaşmaktan keyif alan bir yazarım. Mesleğimi severek yapmaktayım...
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir