Dahiler Sınıfı serisi Kitapları yararlı bilgiler

Read Time:1 Minute, 12 Second

Dahiler Sınıfı serisi Kitapları yararlı bilgiler veren kitaplar arasında yer alıyor

Okuması Kolay 9 yaş ve üzeri okuyucular için keyifli bir anlatım dili olan Dahiler Sınıfı serisi Kitapları yararlı bilgiler veren yapıtlar arasında yer alıyor. 10 dahinin hayatını anlatan seride kısa ama detaylı bilgilendirme yapılıyor. Anlatım dili kolay olduğundan sürükleyici kitaplar arasında yer alabilecek cinsten.

Bu yapıtlarda anlatılan dahiler bilim ve sanat tarihine ismini yazdırmış insanlar. Her biri kendi yöntemiyle; kelimeleriyle, icatlarıyla, seçimleriyle ve hatta kaderleriyle dünyayı değiştirmiş kadınların ve erkeklerin hayat hikâyelerinin yer aldığı kitapları okurken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Sadeleştirilmiş olması nedeni ile az sayıda sayfası var. Çocuklara kitap okumayı sevdirecek cinsten olan bu seriyi okurken konu edilen kişilerin yaptıklarına şaşkınlık ve hayranlık duymanızı sağlayacak.

Hayal gücü ve merak duygunuzu harekete geçirecek büyüleyici 10 hikaye. Dahiler Sınıfı serisi bu özel insanları çocuklarla (9 yaş ve üstü) tanıştırmak üzere tasarlandı. İlk olarak yayımlandığı İtalya’da büyük övgü toplayan ve ardından pek çok dile çevrilen Dahiler Sınıfı, minik ebadı, renkli illüstrasyonları, bilgiyi heyecan ve macerayla birleştiren anlatımıyla çocukların kolay okuyacağı, akılda kalıcı, onlara öğrendiklerinden daha da fazlasını merak ettirecek bir seri.

Serinin Kitapları:

Einstein – Sınırsız Deha
Leonardo da Vinci – Zamanın Ötesinde Bir Beyin
Steve Jobs – Bilgisayara Can Veren Adam
Mozart – Müziğin Dahisi
Newton – Fizik Sihirbazı
Marie Curie – Atom Kadın
Muhammed Ali – Tüm Zamanların En Büyüğü
Nikola Tesla – Geleceği Keşfeden Adam
Pablo Picasso – Sınır Tanımaz Sanatçı
Stephen Hawking – Sonsuzluğun İzinde Bir Zihin

Dahiler Sınıfı serisi Kitapları yararlı bilgiler

Kitaplar Domingo yayın evi tarafından basılıyor.

Diğer kitap haberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

1 0

About Post Author

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Astronomi ve Uzay Bilimleri Astrofizik ve Matematik mezunuyum. Aynı zamanda bilgisayar mühendisiyim. Meb bilgisayarlı muhasebe sertifikasına ve İçerik editörlüğü sertifikasına sahibim. Teknolojixhaber.com ve laflaf.net de editörlük yapmaktayım. Teknoloji ,uzay araştırmaları ,yazılım , ürün incelemeleri,otomobil, internet ve dizi sinema haberleri öncelikli ilgi alanlarımdandır. Ancak yaşamın her alanından haberleri paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Mesleğimi severek yapıyorum.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir