ANNE & BABA KENDİN YAP

Hamilelik Haberi Vermek İçin Harika Yaratıcı Fikirler

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz gece yatmadan önce eşinizin kulağına “ iyi geceler baba!” diyerek onu şaşırtabilirsiniz. Bunu duyar duymaz yerinden fırlayıp mutluluğunuzu paylaşacağına emin olabilirsiniz.

Pasta:

Keyifli geçen bir akşam yemeğinden sonra sıra tatlıya geldiğinde üzerinde “ Hamileyim” yazan pastayı eşinizin önüne koyabilirsiniz. Hiç beklemediği anda gelen bu  pastanın onu şaşırtacağına hiç şüpheniz olmasın. Sonrasında pastanızı keserek hamileliğinizi kutlayabilirsiniz.

Bebek Mama Takımı:

Hamilelik haberi sonrası yemek sofranıza bebek mama takımı koyarak eşinize sürpriz yapabiliriz. Yemek masasına oturduğunda gördüğü manzara karşısında dili tutulmuş gibi hiç soru sormuyor oluşundan mesajın yerine ulaştığını anlayabilirsiniz.

 Acil Aile Toplantısı:

Hamile olduğunuzu öğrendikten sonra ailenize bu haber vermek için büyük bir yemek organize edebilirsiniz. İsterseniz eşinize de aile toplantısında bu müjdeyi verip şaşırtabilirsiniz ya da eşinizle birlikte organize olup bu mutlu haberi sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

 Aileye Hediye:

Bu fikir birçok farklı opsiyona sahip olabilir. Eşinize “Yıllın Babası” plaketini hediye olarak verebileceğiniz gibi dedeye de “Yılın Dedesi” plaketi alarak onları şaşırtabilirsiniz. Bunların yanı sıra alacağınız büyükanne ve büyükbaba temalı biblolarda haberi verirken size yardımcı olabilir. Özel baskılarla kişiselleştirebileceğiniz ajanda ya da defterlerin üzerine yazdırabileceğiniz ya da t-shirt bastırabileceğiniz  “En İyi Hala”, “Yılın En Yeni Dayısı” gibi sözlerle bu müjdeyi verebilirsiniz.

 Masal Kitapları:

Bebeğiniz doğduktan sonra büyükanne ve büyükbabasının bol bol masal anlatması ya da kitap okuması gerekecek. Bu mutlu haberi ona dede ve büyükanne temalı masal kitapları hediye ederek verebilirsiniz. “ Büyükanne oluyorsun” demenin en eğlenceli yolu olan masal kitapları sayesinde müjdenizi en tatlı şekilde verebilirsiniz.

 Şans Kurabiyeleri:

Sevdiklerinize hamilelik haberi vermek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de şans kurabiyeleridir. Hazırladığınız kurabiyelerin içine farklı notlar yazarak ya da “anne oluyorum” gibi genel bir ifade ile hamilelik müjdenizi sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

 Abi- Abla Yardımı:

Eğer ilk hamileliğiniz değilse abla ve abileri de bu haber verme işine dahil edebilirsiniz. Birlikte eşiniz ve aileniz için sürprizler ayarlayabilirsiniz. Örneğin; abi ya da ablayı farklı kıyafetlerle giydirerek kıyafetine küçük notlar ekleyip kardeş beklediğini anlatmasına yardımcı olabilirsiniz. Evinizde evcil hayvanınız varsa onları da bu yeni olaya ortak edebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse köpeğinize bebek ayakkabıları vererek bunu babaya götürmesini isteyebilirsiniz.

Bu fikirler elbette çoğaltılabilir. Sizde kendi durumunuza en uygun olan fikri seçerek hamilelik haberinizi sevdiğiniz herkesle paylaşabilirsiniz. Eğer sevdiklerinizle bir araya gelme gibi bir durumunuz yoksa bunun için sosyal medyayı da kullanabilirsiniz. Hamileliği anlatan farklı fotoğraf kareleri bu konuda size oldukça yardımcı olacaktır.

Benzer İçeriklerimiz

Boyner’den Anneler Günü’ne Özel Hediye setleri!!

Fatih Akgün

Ebeveynlerin Aşırı Tutumları

Fatih Akgün

Pelin Batu dan Çocuk Kitabı

Fatih Akgün

Yorum Yapmak İster Misiniz