Güneydoğu’nun gözdesi!

4 0
Read Time:47 Second

Midyat pek çoğumuzun TV dizileri ile tanıdığı bir ilçe. Bu yüzden de gezerken yine o yıllarda çevrilen dizilerin konaklarını gezmek son derece popüler!
Belki hatırlarsınız yıllar yıllar önce Sıla isimli bir dizi vardı şu an Midyat da Sıla konağı turistler tarafından ilgi gören bir konak. Konağa gittiğinizde içinde yöresel ürünler satan yerler de mevcut , şanslı iseniz halk oyunları ekibi ile karşılaşabilirsiniz:)


Burdan sonra ki durağımız da mümkünse Tarihi Gelüşke Hanı olsun ♥️ Süryaniler den kalma tarihi bir han ; leziz yemekler yemek isterseniz mutlaka tercih edin özellikle içli köfte:)
Sonrasında eski çarşı da gezip telkari alabilirsiniz e tabi Artuk Bey den kahve almadan Midyat tan ayrılmayın !

Aynı çarşı da Süryani kadim dükkanlarından Süryani şarabı da temin edebilirsiniz.
Eski Midyat sokaklarının hepsi zaten diziler den aşina olduğumuz sokaklar her biri ayrı ayrı güzel !

Midyat a gitmeye karar verdiğiniz de yol üzerinde Mor Gabriel manastırı bulunmakta orayı gezmeden gezimizi sakın tamamlamayalim 😃 e bir sonra ki yazımızda bu manastırı anlatalım o zaman !

About Post Author

Fatih Akgün

Yazar ve Kurucumuz, 1999 yılından bu yana aktif bilişim işi ile uğraşan, bilgisayar donanım konusunda uzman E-Destech Datacenter (veri merkezi) Tic. A.Ş. (e-destech.com) Kuruculuğunu halen yürütmekte olan ve teknoloji alanında bilgilerini güncel tutmayı hedefleyen bir vizyona sahiptir..İş'de YETER Online Muhasebe sistemlerinin Kurucu ortağı olarak yazılım alanında da kendi projelerini yürütmektedir. (isdeyeter.com) Teknolojixhaber.com ve Laflaf.Net portallerinin de kurucusudur.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir