DİYET

Kısa Zamanda Kilo Vermenin Formülü “Hafta Sonu Diyeti”

Kısa süren diyet programları her zaman için daha cazip olmuştur. Çünkü adında da anlaşıldığı üzere çok fazla zahmet çekmeden kilo vermeyi vaat eder. Bu diyetlerden bir tanesi de hafta sonu diyeti. Sadece iki günde metabolizmanıza bağlı olarak bir kaç kilo vermeniz mümkün. Bu diyet özellikler bir iki kilo fazlası olduğunu düşünen kişiler için önem arz ediyor.

 

Hafta Sonu Diyeti Nasıl Yapılır?

Bu diyetin özelliği ölçülü, sindirimi arttıran ve kalorileri hızlı bir şekilde yakılabilen gıdaları tüketmek üzerine kuruludur. Kesinlikle aç kalındığını söylemek doğru olmayacaktır. Bu bakımdan sıkıntı çekmeden yapılan bir diyettir.

Cumartesi

Cumartesi sabah kahvaltısında 200 gram peynirli çavdar ekmeği sandviçi ve yanında da bir fincan kahve ya da çayla tüketebilirsiniz. Eğer şeker kullanıyorsanız bu iki gün boyunca uzak durun. Tatlandırıcı da kullanmayın. Öğle yemeğinde ise bir adet avokado, bir adet salatalık, haşlanmış patates ve kızarmış ekmek tüketin. Dilerseniz bunların üzerine limon suyu da dökebilirsiniz. Akşam yemeğinde ise 100 gram balık ve yanına tatlı olarak 200 gram kefir içebilirsiniz.

 

Pazar

Pazar günü hafta sonu diyeti kahvaltısında bir fincan yeşil çayın yanında iki adet şeker içermeyen kraker tüketebilirsiniz. Öğle yemeğinde ise tavada kızartılmış tavuklu salata, 2 adet büyüklerinden haşlanmış patates ve taze lahana yeterli olacaktır. Akşam yemeğinde ise 100 gram tavuk göğsü, 1 adet haşlanmış yumurta ve bir domates tüketebilirsiniz. Diyetin kapanışında ise 200 gram kefir ve az yağlı yoğurt yiyebilirsiniz.

İki günlük hafta sonu diyeti sonucunda metabolizmanıza bağlı olarak 2 ila 4 kilo arasında bir kilo vermiş olacaksınız. Diyeti yaparken zorlanmadıysanız bu programı her cumartesi pazar düzenli olarak uygulayabilir ve bir süre sonra istediğiniz kiloya inebilirsiniz.

 

Benzer İçeriklerimiz

5 Önemli Adım ile Etkili Diyet

Fatih Akgün

Diyet Dostu: Patlıcanlı El Açması Fit Börek

Yasemin ACAR

Mide Balonu Zayıflatır Mı? Zararları ve Riskleri Nelerdir?Mide Balonu Sonrası Beslenme Düzeni Nasıl Olmalıdır?

Yasemin ACAR

Yorum Yapmak İster Misiniz