Kısa Zamanda Kilo Vermenin Formülü “Hafta Sonu Diyeti”

0 0
Read Time:1 Minute, 17 Second

Kısa süren diyet programları her zaman için daha cazip olmuştur. Çünkü adında da anlaşıldığı üzere çok fazla zahmet çekmeden kilo vermeyi vaat eder. Bu diyetlerden bir tanesi de hafta sonu diyeti. Sadece iki günde metabolizmanıza bağlı olarak bir kaç kilo vermeniz mümkün. Bu diyet özellikler bir iki kilo fazlası olduğunu düşünen kişiler için önem arz ediyor.

 

Hafta Sonu Diyeti Nasıl Yapılır?

Bu diyetin özelliği ölçülü, sindirimi arttıran ve kalorileri hızlı bir şekilde yakılabilen gıdaları tüketmek üzerine kuruludur. Kesinlikle aç kalındığını söylemek doğru olmayacaktır. Bu bakımdan sıkıntı çekmeden yapılan bir diyettir.

Cumartesi

Cumartesi sabah kahvaltısında 200 gram peynirli çavdar ekmeği sandviçi ve yanında da bir fincan kahve ya da çayla tüketebilirsiniz. Eğer şeker kullanıyorsanız bu iki gün boyunca uzak durun. Tatlandırıcı da kullanmayın. Öğle yemeğinde ise bir adet avokado, bir adet salatalık, haşlanmış patates ve kızarmış ekmek tüketin. Dilerseniz bunların üzerine limon suyu da dökebilirsiniz. Akşam yemeğinde ise 100 gram balık ve yanına tatlı olarak 200 gram kefir içebilirsiniz.

 

Pazar

Pazar günü hafta sonu diyeti kahvaltısında bir fincan yeşil çayın yanında iki adet şeker içermeyen kraker tüketebilirsiniz. Öğle yemeğinde ise tavada kızartılmış tavuklu salata, 2 adet büyüklerinden haşlanmış patates ve taze lahana yeterli olacaktır. Akşam yemeğinde ise 100 gram tavuk göğsü, 1 adet haşlanmış yumurta ve bir domates tüketebilirsiniz. Diyetin kapanışında ise 200 gram kefir ve az yağlı yoğurt yiyebilirsiniz.

İki günlük hafta sonu diyeti sonucunda metabolizmanıza bağlı olarak 2 ila 4 kilo arasında bir kilo vermiş olacaksınız. Diyeti yaparken zorlanmadıysanız bu programı her cumartesi pazar düzenli olarak uygulayabilir ve bir süre sonra istediğiniz kiloya inebilirsiniz.

 

About Post Author

Fatih Akgün

Yazar ve Kurucumuz, 1999 yılından bu yana aktif bilişim işi ile uğraşan, bilgisayar donanım konusunda uzman E-Destech Datacenter (veri merkezi) Tic. A.Ş. (e-destech.com) Kuruculuğunu halen yürütmekte olan ve teknoloji alanında bilgilerini güncel tutmayı hedefleyen bir vizyona sahiptir..İş'de YETER Online Muhasebe sistemlerinin Kurucu ortağı olarak yazılım alanında da kendi projelerini yürütmektedir. (isdeyeter.com) Teknolojixhaber.com ve Laflaf.Net portallerinin de kurucusudur.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir