Radyasyona Maruz Kalmamak için Evlerinizde Hangi Bitkilere Yer Vermelisiniz?

Read Time:1 Minute, 59 Second

Sevgili Okurlarım,modern çağın karşı konulamaz elektronik cihazlarını kullanmak durumundaysanız bunların yaydığı radyasyondan olabildiğince korunmak sizin elinizde.Son dönemlerde oldukça popüler olan ve bakımları da kolay bazı bitkilerin bu gücünden yararlanmak için hemen birer saksı edinerek işe başlayabilirsiniz.Radyasyonu emdiği kanıtlanan yeşil bitkileri çalışma alanınızda ya da yatak odanızda bulundurarak radyasyona maruz kalmayı en aza indirgeyebilirsiniz. Elektronik cihazların yaydığı elektromanyetik dalgalardan tam anlamıyla korunamazsak da bazı basit öneriler işe yarayabilir. Günlük hayattaki vazgeçilmezlerimizden olan elektronik aletlerin yaydığı radyasyonun sağlık üzerinde ciddi bir tehdit oluşturduğunu biliyor muydunuz?Evinizde ya da ofisinizde bulundurmanız gereken radyasyon emen bitkilerden bazıları…

RADYASYONA KARŞI ALOE VERA

Zararlı radyasyona karşı oldukça iyi bir koruma sağlayan bu etli bitki türü aloe vera özellikle cilt ve saça olan etkileriyle tanınıyor.Her derde deva bitki aloe vera, burada da karşımıza çıkıyor.  Ama şimdiye kadar muhtemelen bilmediğiniz şey ise, aloe veranın evinizdeki radyasyonu emebileceği. Yüksek radyasyon seviyeleriyle başa çıkmak için yeterince güçlü bir bitki istiyorsanız hemen bir tane Aloe vera edinin.

RADYASYONA KARŞI KAKTÜS

 Radyasyonu en iyi emen bitkiler listesinde ilk sıralarda olan kaktüs, havayı detoksifiye ederek bağışıklık sisteminin güçlü kalmasına yardımcı olur.Bu dikenli bitkiden iç mekanlarınızdaki elektromanyetik radyasyonu emmesi için faydalanabilirsiniz. Odadaki karbondioksidi emer ve radyasyon içermeyen evler ve ofisler yaratmak için gerçekten çok işe yarar.

RADYASYONA KARŞI PAŞA KILICI

Kaktüs bulamıyorsanız dert etmeyin. Karbondioksidi alarak daha iyi nefes almayı sağlayan taze oksijene dönüştüren özel bitkiler arasında paşa kılıcı bitkisi yer alıyor. Radyasyona bağlı baş ağrılarının sıklığını azaltmaya yardımcı olabilen bu bitki hem dekoratif görüntüsüyle çok seviliyor, evde ya da ofiste tertemiz bir havaya sahip olmanızı sağlıyor, ayrıca fazla bakım gerektirmiyor. Elektromanyetik dalga yayan cihazlarınızın yakınına yerleştirmek ise en ideali.

RADYASYONA KARŞI EĞRELTİ OTU

 Çok güzel bir iç mekan bitkisi olan eğrelti otu estetik görünümünün yanı sıra radyasyonu emici özelliğiyle tanınır. Bu hassas bitki yemyeşil rengiyle büyüleyicidir.Şöyle ki, radyasyon emisyonundan kaynaklanabilecek hasara karşı savaşmayı sağlayan antioksidan özelliği vardır. Bu radyasyon emici bitkiyi evinizde daha uzun süre tutmak istiyorsanız bakımına özen göstermeniz gerekiyor. Bol su seven bu bitkiyi arada sırada gübrelemek de işe yarar.

RADYASYONA KARŞI KAUÇUK AĞACI

Havayı çok güzel temizleyen ve ortama tropikal bir hava veren bu bitkiyi evinizin bütün odalarına ya da ofisinizin farklı köşelerine yerleştirebilirsiniz. Güzelliği ve büyüklüğü göz önüne alındığında bakımı oldukça kolaydır. Bu dev yapraklı dekoratif bitki, estetik açıdan muhteşemdir. Bunun yanında yine elektronik aletlerinizin çevresine koyduğunuzda sizi radyoaktif etkenlerden koruyacak kadar da güçlüdür. İçeride veya dışarıda yetiştirebilirsiniz.

 

1 0

About Post Author

Meryem ACAR

M.E.B ÇOCUK GELİŞİMİ & EĞİTİMİ Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim. 1 Yıldır Laflaf.net ve Teknolojixhaber.com Editörlük yapmaktayım .Teknolojixhaber.com ve laflaf.net sitelerinde kategori başkanlığı yapmaktayım. Teknoloji alanında araştırmalar ve yaşamdan her konuda haberler paylaşmaktan keyif alan bir yazarım. Mesleğimi severek yapmaktayım...
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir