Saçların kabarması nasıl engellenir?

Dolgun ve hacimli saçlara sahip olmayı her kadın düşler,oysa elektriklenmiş bir görüntüyse son derece can sıkıcıdır.

Saçlarınızın  kabarmasının tek bir sebebi vardır, o da nem eksikliği. Saçlarınız ne kadar nemliyse dış etkenlere karşı kendini o kadar iyi korunur. Saçlarınızın kabarmaması için için saç rutininize eklemeniz gereken adımlar şunlar:

1- Tarak

Tarak seçerken plastik yerine ahşap tarak kullanmaya özen gösterin. Daha etkili bir sonuç için saçlarınızı mümkünse duşta ve kremliyken taramalısınız.

saç kabarması ile ilgili görsel sonucu

2- Saç bakımı

Saçlarınızın nemini korumak için haftada en az bir kere nem veren bir bakım maskesi uygulamanızı öneririz. Böylece, nem kazanan saçlarınız dış etkenlere karşı kendini koruyacaktır.

saç ve maske ile ilgili görsel sonucu

3- Günlük önlem

Saçlarınız gün içinde kabarıyorsa çantanızda küçük bir serum taşımanız günü kurtaracaktır. Kabaran saçlarınıza tutam tutam sürerek onları yatıştırabilirsiniz.Böylece onlara anında müdahale etmiş olursunuz.

saç serum uygulaması ile ilgili görsel sonucu

4- Saç kurutma

Saç kurutma makineleri ısı sebebiyle saçın yapısını bozarak saçlarınızın nem dengesini kaybetmesine neden olur. Bu da saçlarınızın kabarmasına yol açar. Saçlarınızı makine ile kurutmak yerine kendi halinde kurumasını bekleyebilirsiniz.

saç kurutma yöntemleri havluyla ile ilgili görsel sonucu

5- Yastık kılıfı seçimi

Her gece başınızı koyduğunuz yastık kılıflarının saçlarınızın yapısını etkileyeceğini düşünmüş müydünüz? Pamuklu bir yastık kılıfınız varsa bu durum saçlarınızın elektriklenmesine neden olur. Pamuklu yastık kılıfları saçlarınızdaki nemi emer ve saçlarınız kabarır. İsterseniz saçlarınızı ipek bir şal ile sararak uyuyabilirsiniz ya da yastık kılıflarınızı ipek yastık kılıflarıyla değiştirebilirsiniz.

ipek yastık kılıfı ve saç ile ilgili görsel sonucu

6- Koruyan saç modelleri

Saçlarınız çok elektrikleniyorsa gece duş aldıktan sonra yatmadan önce ya da gündüz saçlarınızı şekillendirirken örgülerden ve burgu topuzlardan yararlanabilirsiniz. Bu modeller, saçlarınızı dış etkenlerden koruyacak ve kabarmalarını engelleyecektir.

saçı örüp yatmak ile ilgili görsel sonucu

7- Mükemmel at kuyruğu

Son derece inatçı ve kabarmaya müsait saçlarınız varsa bazen at kuyruğu yapsanız bile yüzünüzün etrafında bir hale yaratabilir bu saçlar. Elektriklenmeyi önlemek için, temizlediğiniz bir maskara fırçasına saç spreyi sıkarak saç diplerinizden tokaya kadar uygulayın. Böylece o istemediğiniz görüntüden kurtulabilirsiniz. Kuyrukta kabarma sorunu yaşıyorsanız gün içinde ellerinizi nemlendirdikten sonra kabaran yerlere  elinizde kalan kremi yedirin. Nem kazanan at kuyruğunuz kabarmayacaktır.

at kuyruğu saç ile ilgili görsel sonucu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir