Ev İşleriniz de Salatalığın Yok Artık Diyeceğiniz Salatalığın Maharetleri…

2 0
Read Time:1 Minute, 2 Second

Sevgili okurlarım ev temizliğinde bazı takıntılarınız varsa tonlarca paralar harcadığınız halde istediğiniz gibi camlarınız temizlenmiyor mu? Kapı gıcırtısından rahatsız mı oluyorsunuz ve bunun gibi bir çok  ev temizliğine salatalığın çare olabileceğini biliyor muydunuz? Evet yanlış duymadınız yok artık diyenlerinizi duyar gibiyim:) Ev temizliği için tonlarca para harcamayı bir kenara bırakın ve mutfağınızdaki doğal ürünlere yönelin. Kahvaltıların olmazsa olmazı salatalığı yemek dışında temizlikte değerlendirelim:)

SALATALIK İLE AYNADAKİ BUHARLARA SON

Banyo sonrası aynada oluşan buharı temizlemek için bez kullanırız ancak çok etkili olduğu söylenemez. Buharın tamamen gitmesi zaman alır. Bu saatten sonra salatalık dilimi ile buharı temizleyebilirsiniz. Salatalığın iç kısmını bez gibi kullanarak aynayı silin.

SALATALIK İLE LAVABOLARINIZI PARLATIN

Salatalık, lavabo ve çelik armatürler için gerçek bir temizlik neferi. Su lekelerini çıkarmak ve armatürleri parlatmak için onları salatalık ile ovun.

Sadece lavabo değil ayakkabıları da harika bir şekilde parlatma özelliğine sahip. Deri ayakkabıları cilalamak yerine salatalık dilimi ile ovalayın. Sonucu görünce gözlerinize inanamayacaksınız!

SALATALIK İLE BAHÇEDEKİ HAŞERELERE KESİN ÇÖZÜM

Güveler, karıncalar ve yaban arıları salatalığın kokusunu sevmezler. Eğer bu gibi haşereler bahçenize dadandıysa etrafa birkaç dilim salatalık bırakabilirsiniz.

KAPI GICIRTISI

Gıcırdayan kapıların menteşelerini yağlamak sesi ortadan kaldırır ancak kapıdaki yağ lekesi son derece rahatsız edicidir. Artık kapı menteşeleri için yağ kullanmayı bırakın ve kapının bu kısmını salatalık ile ovun.

 

About Post Author

Meryem ACAR

M.E.B ÇOCUK GELİŞİMİ & EĞİTİMİ Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim.İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmetler Okumaktayım.4 Yıldır Laflaf.net ve Teknolojixhaber.com Editörlük yapmaktayım .Teknolojixhaber.com ve laflaf.net sitelerinde kategori başkanlığı yapmaktayım. Teknoloji alanında araştırmalar ve yaşamdan her konuda haberler paylaşmaktan keyif alan bir yazarım. Mesleğimi severek yapmaktayım...
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir