Koronovirüs sebebiyle Universal Pictures filmleri sinema yerine evde izlenilebilecek

Coronavirüs nedeniyle sinema salonlarının kapanması ya da kısıtlandırılmasıyla Universal Pictures, filmlerinin küresel sinema yayınlarıyla aynı gün ev eğlencesinde de izlenmesini planlıyor.

 

Girişim “Trolls World Tour” ile  başlayacak

DreamWorks Animation‘ın ABD’de 10 Nisan’da piyasaya sürülmesi planlanan “Trolls World Tour” ile girişim başlayacak. Filmler arasında “The Hunt” ve “The Invisible Man” gibi korku filmleri ile Jane Austen’in  Emma isimli çok satan romanının Universal uyarlaması da bulunuyor.

Filmler, ABD’de 19,99 $ önerilen perakende fiyatıyla 48 saatlik kiralama süresi boyunca ve uluslararası pazarlarda yaklaşık olarak aynı fiyata satışa sunulacak. Duyuru, kısıtlandırma altında olan ve kapanmamak için direnen sinema salonları için kötü bir haber.

Virüs salgınının artması ve ortadan kalkma süresinin uzaması halinde birçok şirketin bu yöntemi uygulayabileceği söyleniyor. İnsanların da hayat normale dönene kadar evlerinde zaman geçirecekleri düşünülürse, bir süreliğine sinema salonları da ev sinemasına transfer olacak gibi gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir