Hiçbir eğitim almayan Murat Ozan, sanatıyla dikkat çekiyor

0 0
Read Time:42 Second

Tunceli’de yaşayan resim üzerine hiçbir eğitim almayan 43 yaşındaki Murat Ozan, sokak ressamlığının yanı sıra kentin doğal güzelliklerini de tablolarına yansıtarak sanatıyla dikkat çekiyor.

Tunceli’de sonbaharın gelmesiyle Munzur Vadisi Milli Parkı, seyrine doyumsuz manzara oluşturdu.

Ortaokul öğretmeninin teşviği dışında resim alanında hiçbir eğitim almayan ve kentte yaklaşık 20 yıldır sokak ressamlığı yapan Murat Ozan, boyasını ve fırçalarını alarak sonbaharın renklerinin yoğun olduğu Munzur Vadisi Milli Parkı’nı resmediyor.

Hem doğada gezip stres attığını hem de gördüğünü tuvallerinde ölümsüzleştirdiğini söyleyen Ozan, yüksek rakımlı dağ yamaçlarında gün boyunca çizim yaptığını anlattı.

Resim öğretmenimden heveslendim

Munzur Nehri ve dağların dışında, tuz ihtiyaçlarını karşılamak için patika yollardan vadi tabanına inen yaban keçilerini de tuvaline yansıttığını belirten Ozan, “Ortaokul yıllarında resim çizmeye başladım. Lise yıllarımda resim öğretmenimden heveslendim. Kendi geliştirme yeteneğimle birleştirerek yıllarca resimler çizerek zaman geçirdim. Tunceli’nin muhteşem doğal güzellikleri bir ressam için yeterli.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir