İngiltere’de süpermarkette kovid-19 aşısı yapılacak

İngilterede süpermarkette kovid-19 aşısı yapılacak
1 0
Read Time:1 Minute, 24 Second

İngiltere’de süpermarkette kovid-19 aşısı yapılacak , 25 Ocak 2020 de başlanacak.

İngiltere’de yeni alınan karar bir ilk. Dünyanın etkisi altında olduğu Covid salgınına karşı aşılama işlemi başlatılıyor. İngiltere’de süpermarkette kovid-19 aşısı yapılacak .

İngiltere’de  25 Ocak itibarıyla ilk kez süpermarketlerde koronavirüs aşısı yapılmaya başlanacak. Pilot uygulama , aşının yapılması için seçilen  Birmingham’daki süpermarket zinciri şubelerinde gerçekleştirilecek.

İngiliz Süpermarket zinciri ASDA, Kovid-19 aşısı sunan ilk market oldu.

Pfizer-BioNTech aşısına ilk onayı veren ve toplu aşılama programına ilk geçen ülke  İngiltere oldu. Ayrıca ; ülkede AstraZeneca ve Moderna aşılarına da onay verildi. Aşı  ilk olarak sağlık çalışanları ve risk grubundaki yaşlılariçin kullanılmaya başlandı.

Daha çok kişiye ulaşmak için dozlar arasındaki sürenin uzatılması düşünülen İngiltere’de, aşı merkezlerinin kolay ulaşılabilir olması ile ilgili önemli bir adım atıldı.

İngiltere’de koronavirüs ile mücadele kapsamında ülke çapında aşı merkezleri genişletildi. Merkezlerin arasında Kovid-19  aşısı uygulayacak ilk süper market ASDA süpermarket zincirinin  olacağı duyuruldu.

İngiltere Sağlık Servisi (NHS) tarafından yapılan açıklamada,

ASDA’nın Birmingham mağazasının içindeki eczane bölümünde bir aşı merkezi işletilecek. Merkez, ASDA’nın nitelikli personeli tarafından yönetilecek.

Market yetkilileri de aşı merkezinin haftanın 7 günü boyunca 08.00-20.00 arasında hizmet vereceğini söyledi.

 

ASDA’nın İcra Kurulu Başkanı Roger Burnley, “Bu hizmeti sunmaktan gurur duyuyoruz. NHS ve hükümet tarafından yürütülen aşılama programının yaygınlaştırılmasına yardımcı olmak için elimizden gelen her şeyi yapmak istiyoruz” dedi.

Aşı yapılması için Randevu NHS den alınacak;

Birmingham mağazasındaki eczane bölümünde oluşturulacak merkezde aşı olabilmek için NHS aracılığı ile randevu alınması gerektiğini belirten ASDA, aşı merkezlerine doğrudan başvuru yapılmaması konusunda halka uyarıda bulundu.

Marketin diğer şubelerinde de aşı merkezlerinin kurulabilmesi için İngiltere Ulusal Sağlık Servisi (NHS) ile çalışıldığı ifade edildi.

Kaynak;Hürriyet

Diğer Yaşam ilgili haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

About Post Author

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Astronomi ve Uzay Bilimleri Astrofizik ve Matematik mezunuyum. Aynı zamanda bilgisayar mühendisiyim. Meb bilgisayarlı muhasebe sertifikasına ve İçerik editörlüğü sertifikasına sahibim. Teknolojixhaber.com ve laflaf.net de editörlük yapmaktayım. Teknoloji ,uzay araştırmaları ,yazılım , ürün incelemeleri,otomobil, internet ve dizi sinema haberleri öncelikli ilgi alanlarımdandır. Ancak yaşamın her alanından haberleri paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Mesleğimi severek yapıyorum.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir