Yerli ve yabancı turist uğrak noktası!

Read Time:47 Second

Kapadokya milyonlarca yıl önce Erciyes, Hasan Dağı ve Güllü Dağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu tabakayı yıllarca yağmur ve rüzgar gibi etmenlerin aşındırması yolu ile oluşmuştur.

Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist çeken bu harika doğa harikasına gitmeyen kalmamalı!
Ülkemizde yıllarca dizilerin destinasyonu olmuştur . Dizi cekimlerine uygun konaklar bulunmaktadir ve günümüzde de hala geçmişte yer alan dizilerin konakları gezmeye açıktır. Bunlardan en tartışmasız olanı Asmalı Konak tır.

Eğer bir gün yolunuz düşerse iç Anadolu Bölgesi ne mutlaka gezip görmelisiniz . Dünyaca ünlü balon turları bulunmaktadır . Aynı zaman da deve ye binme fırsatı da yakalayabilirsiniz.

Yöresel ürünler satan çok güzel dükkanlar bulunmaktadır . Aslında sadece dükkanları bile gezilip görülecek yerler arasında çünkü harika bir şekilde dekore edilmişler 🙂
Konaklama için harika cave (mağara ) otelleri var . Geçmiş ve lüks bir arada bu oteller de ! Bölge yakınında yaşayan insanlar için şu an harika bir tatil yeri ! İçinde bulunduğumuz salgindan dolayı alternatif tatil arayışı içinde olanlar mutlaka ilk sıraya Kapodakya’ yı yazmalı .🧡

0 0

About Post Author

Gizem Akın Bulut

Öğretmen Hem öğrenen hem öğreten Seyahat sever ❤️
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir