Koronavirüs Sinema Salonlarını da Vurdu; İkinci Bir Emre Kadar Salonlar Kapatılacak

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile  koronavirüsü salgını nedeniyle Türkiye’deki sinema salonları bu geceden itibaren kapatılacak.

Çin’in Vuhan şehrinde başlayıp tüm dünyaya etkisi altına alan koronavirüsünün etkileri sinema dünyasında da etkisini göstermeye devam ediyor. İnsanların kapalı alanlarda toplanması salgının yayılması için tehlike teşkil ediyor. Bu sebeple sinema salonları dahil birçok toplu alana kapatılma kararı geldi. Bu sebeple sinemada izleyici rakamlarında ciddi bir ölçüde bir düşüş yaşanırken; vizyona girmesi planlanan filmler, çeşitli sinema organizasyonları ve film festivalleri ertelenme ya da iptal edilme durumuyla karşı karşıya kaldı.

10 Mart’ta Türkiye’de ilk Corona virüsü vakasının resmi olarak açıklanmasının ardından, vizyona girmesi planlanan Adanış: Kutsal Kavga, Aslan Hürkuş: Kayıp Elmas, Malazgirt 1071, 9 Kere Leyla gibi yerli filmler ertelenmişti. Vaka sayısının artmasıyla 17 Mart 2020 00.00 itibari ile bütün sinema salonlarının kapatılması kararına gidildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir