Türkiye Diyanet Vakfından Afrika’ya Can Suyu

Read Time:38 Second

Dünyanın dört bir yanında mazlumun, muhtacın yanında olan Türkiye Diyanet Vakfı necip Türk milletinin bağışlarıyla kurumuş topraklara can suyu olur

Dünyanın dört bir yanında suya muhtaç insanlara necip Türk milletinin yardımlarını ulaştıran Türkiye Diyanet Vakfı, Afrika‘da yaşayan müslümanları açtığı kuyularla suya kavşturuyor.

T.C. Yaounde Büyükelçiliği Din Hizmetleri Koordinatörlüğü Kamerun Garou boulaı sığınmacı kampında 2 adet su kuyusu açtı.

Konuya ilişkin Diyanet Haber’a açıklamalarda bulunan Yaounde Büyükelçiliği Din Hizmetleri Koordinatörü Hamza Yıldırım, “Milletimizin desteğiyle açtığımız kuyulardan birincisi Türkiye Diyanet vakfımız tarafından ikincisi de Almanya Münih DİTİB şubesi tarafından finanse edilerek 20 Haziran 2020 tarihinde kardeşlerimizin hizmetine sunmuştur.  Yaptığı hayırları gösterdiği gayret ve emekleriyle bu iyilik hareketini gerçekleştirenler necip milletimizin hayırlarını Allah kabul etsin. Allah dünyanın her yerine hizmet götüren Türkiye Diyanet vakfımızın güç ve kuvvetini artırsın.” dedi.

1 0

About Post Author

Yasemin ACAR

İ.Ü. Okul Öncesi Öğretmeni Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim. Bir yıldır Laflaf.net ve Teknolojixhaber.com da yazarlık yapmaktayım. İnsanların faydalanacağı bilgileri araştırıp kendi bilgilerimi de katarak yorumlayıp sizlerle paylaşan bir yazarım. Veee bunları yapmaktan çoook keyif alıyorum... Beni takip edip yazılarımı okumaya devam edin lütfennn:)))
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir