Fetih 1453 filmi FoxTv ekranlarında

Fetih 1453 filmi FoxTv ekranlarında
Read Time:1 Minute, 36 Second

Fetih 1453 filmi FoxTv ekranlarında

Bu gün 29 Mayıs 2020  İstanbul Fethinin  567. yıl dönümü , Fetih 1453 filmi FoxTV ekranlarında bu akşam saat 20:30 da yayınlanacak. Bir dönemi kapatıp bir dönemin başlamasına sebep olan Osmanlı imparatorluğunun İstanbul’u fethi, bu filimde destansı bir şekilde anlatılmış. 2012 yılı yapımı yerli film 29 Mayıs 2020 bu akşam saat 20:30 da FoxTV ekranlarında seyirci ile buluşacak. Türü tarihi,aksiyon,savaş olan film sahneler çekilirken kullanılan özel teknikler sayesinde seyirciye adeta görsel bir şölen yaşatıyor. 3 boyutlu animasyonların da yer aldığı filmin yapımcılığını ve yönetmenliğini Faruk Aksoy üstlenirken, senaryoyu kaleme alan Atilla Engin ve İrfan Saruhan’a Prof.Dr. Feridun Emecen, Doç.Dr. Hülya Tezcan, Doç.Dr. Gülgün Köroğlu, sanat tarihçisi Massimo Farinelli’den oluşan geniş bir danışmanlar kadrosu da eşlik etti. Yapım süreci 2009 eylülünde başlayan ve 2012’nin Ocak ayında tamamlanan film Türkiye’nin yanı sıra Amerika, Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya, Fransa, İngiltere, İsviçre ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de gösterime girmişti.

Bazı sahneler nedeni ile +15 yaş ve üzeri seyirciler için uygundur.

Filmin Konusu:

Babası II. Murat’ın ölümü üzerine ikinci kez tahta çıkan II. Mehmet’in şimdi kafasında gerçekleştirmesi gereken ilk öncelik Bizans İmparatorluğu’nun son toprağı olan Konstantinapolis’i Osmanlı Devleti’ne katmaktır. Bu uğurda ne yapılması gerekiyorsa genç padişah hiçbirinden feragat etmeyecektir…
Osmanlı Devleti’ne çağ atlatarak imparatorluğa taşıyan Fatih Sultan Mehmet’in 1451 yılında henüz İstanbul’u alma planları yaptığı dönemden başlayan film, şimdiye kadar çekilmiş en büyük tarihi-kahramanlık projesi olma iddiasında.

“Konstantiniyye elbet bir gün feth olunacaktır. Onu fetheden kumandan ne güzel kumandan, O’nun askeri ne güzel askerdir!”Tarih 2 Nisan 1453’ü gösterdiğinde, surlarının üzerindeki Rum askerleri, karşılarında, Sultan Mehmet ve binlerce Türk askerini buldular..

Filmin Künyesi

Orijinal adı:Fetih 1453
Yapım yılı ve Yeri: 2012 -Türkiye
Tür:Aksiyon, Macera, Dram, Tarihi, Savaş filmi
Yönetmen Faruk Aksoy
Oyuncular: Devrim Evin, İbrahim Çelikkol, Dilek Serbest

Kaynak FoxTV,beyazperde

Diğer dizi sinema ve fragman haberleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Haberi beğendiyseniz aşağıda  lütfen   seçiniz.

1 0

About Post Author

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Astronomi ve Uzay Bilimleri Astrofizik ve Matematik mezunuyum. Aynı zamanda bilgisayar mühendisiyim. Meb bilgisayarlı muhasebe sertifikasına ve İçerik editörlüğü sertifikasına sahibim. Teknolojixhaber.com ve laflaf.net de editörlük yapmaktayım. Teknoloji ,uzay araştırmaları ,yazılım , ürün incelemeleri,otomobil, internet ve dizi sinema haberleri öncelikli ilgi alanlarımdandır. Ancak yaşamın her alanından haberleri paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Mesleğimi severek yapıyorum.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir