Her Sabah Limonlu Su İçmek İçin 8 Sebep

Read Time:1 Minute, 28 Second

Vücudunuz susuz kaldığında toksin birikimi, stres ve kabızlık gibi sorunlar meydana gelir, bu nedenle günde en az 2 litre su içmek gerekir. Sabah içilen sıcak limonlu su ise vücudu güne hazırlar.

1.Sabah kahvesi yerine ılık limonlu su içmeyi deneyin. Yakında bunun bir rutine dönüşeceğini fark edeceksiniz…

         Artık insanların ikinci evi haline gelen kahve dükkanları sayesinde kahve tüketimi de oldukça artış gösterdi. Sabahları elinize o dükkanlardan kahve almak yerine, evden çıkmadan limonlu su içmeyi deneyin. Hem paranız cebinizde kalır hem de sindirim sisteminiz düzene girer ve enerji alırsınız. Kahveyi iş yerine vardıktan sonra içebilirsiniz.

2. Sıcak bir bardak limon suyu, vücudunuza daha fazla su ekler ve toksinleri dışarı atmanıza yardım eder. Vücudunuza günlük mini bir temizleme yapar.

3. Sabah yataktan kalktığınızda limonlu su içmek, nefesin kötü kokmasını engeller.

4. Fazla şeker tüketimi yüzünden canınız daha fazla şeker ister ve bu yüzden tüketiminiz bu orantıda artar. Bu çok bilindik bir döngüdür. Kan şekeri yükseldiği zaman vücudunuzdaki hormonlar insilün salgılar. Bu ani dalgalanmalar sonucunda metabolizmanız yavaşlar, açlık hissiniz artar ve yorgunluklar çoğalır. Limon, uzun süre sizi enerjik kılar, kan şekerinizi dengede tutar ve açık hissiyle mücadele eder. Diyabet Hastası olma riskinizi düşürür..

5. Limon kokusunun pozitif ve enerjik etkileri var. Limonlu suyun da sinirleri yatıştıran ve depresyonu azaltmaya yardım eden özellikleri mevcut.Sabah bir bardak limonlu su içerek, daha güzel enerjilerle güne devam etmen mümkün.

6. İyi bir C vitamini deposu olan limon, soğuk algınlığı ve griple savaşarak bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine yardım eder ve kan dolaşımı ve demir emilimine yardımcı olur.

7. Kan şekeri seviyesini düzenler, beyin ve sinir fonksiyonlarını uyarır ve kan basıncını kontrol altında tutmaya yardımcı olur.

8. Sabah ılık limonlu su içmek sindirim sisteminiz için faydalı olur.Limon suyu safra üretimini sorunsuz hale getirerek, bağırsak fonksiyonları düzene sokar. Buna bağlı olarak kabızlığı önler.

0 0

About Post Author

Fatih Akgün

Yazar ve Kurucumuz, 1999 yılından bu yana aktif bilişim işi ile uğraşan, bilgisayar donanım konusunda uzman E-Destech Datacenter (veri merkezi) Tic. A.Ş. (e-destech.com) Kuruculuğunu halen yürütmekte olan ve teknoloji alanında bilgilerini güncel tutmayı hedefleyen bir vizyona sahiptir..İş'de YETER Online Muhasebe sistemlerinin Kurucu ortağı olarak yazılım alanında da kendi projelerini yürütmektedir. (isdeyeter.com) Teknolojixhaber.com ve Laflaf.Net portallerinin de kurucusudur.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir