Bayram İkramlıkları Tarifleri Gelsin Mi?

1 0
Read Time:2 Minute, 1 Second

Sevgili okurlarım maalesef ki dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan virüs salgınından dolayı tedbir amaçlı bayramımız biraz buruk geçecek sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı.Şimdi bir çoğumuz ne bayramı ?ne ikramlığı ?ne tatlısı? yapacağız gibi söylendiğinizi duyar gibiyim.Ama olsun kimse gelemese de biz Türk milleti olarak alışkanlık haline getirtiğimiz bu kültürümüzü bırakmayalım.Olur ya binamızda bir komşumuz gelir yada kapıda karşılaşırız olmadı yollarız.Ama yine de bu adetlerimizi yerine getirelim.Bayram barışın,sevginin,mutluluğun,paylaşımın olduğu güzel bir dini bayramdır.Olsun varsın bu bayram da böyle olsun yeterki canımız sağolsun #EvdeKal sloğanına uyarak tedbir almaya devam edelim Türkiye’m…Şimdi gelelim tariflerimize;

EV BAKLAVASI

Ev baklavası yapımı biraz zahmetli olsa da yemesi çok keyifli bayram günlerinin vazgeçilmez şerbetli tatlısıdır.Tarif için linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tarif için;ev baklavası

GÜLLAÇ

Ramazan ayının en vazgeçilmez sütlü bir o kadar hafif ve lezzetli tatlıdır.Bayramda sevdiklerinize güzel sunumlarla servis yapabileceğiniz güllaç tatlısı tarifi için linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tarif için;güllaç

SU BÖREĞİ

Evet genelde bayramların vazgeçilmez en lezzetli börekleri arasındadır.Hem doyurucu hemde lezzetli biraz zahmetli su böreği tarifi için linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tarif için;su böreği

FİNCANDA CEVİZLİ KADAYIF TATLISI

Bayramların alışagelmiş kadayıf tatlısını porsiyonluk sunumlarla yapmaya ve servis etmeye ne dersiniz?Emin olun daha çok beğenilecek ve yapımı çok lezzetli tatlı tarifi için linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tarif için;fincanda cevizli kadayıf tatlısı

SÜTLAÇ

Bayramlarda hafif sunumu çok şık herkes tarafından çok sevilen sütlü tatlıların başında gelen sütlaç tarifi için linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tarif için;sütlaç

HAZIR YUFKADAN BURMA TATLISI

Bayramlarda bazen iş yoğunluğundan yada hamuru tutturamamaktan yada fazla ince açamam düşüncesinde olanlar için basit şekilde baklava yapabilirler.Nasıl mı?Marketlerde satılan hazır baklavalık yufkalar ile yapabilirsiniz.Baklava yapımı için linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tarif için;baklava yapımı

MUHALLEBİLİ FİNCAN TATLISI

Sütlü tatlılarda çok şirin görselliği ve lezzetiyle ilği çeken porsiyonluk tatlı tarifimiz içi linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tarif için;muhallebili fincan tatlısı

VİŞNELİ HİNDİSTANCEVİZLİ MUHALLEBİ TATLISI

Yaz mevsimini yaşadığımız şu günlerde iç açıcı görselliği ile gözlere lezzetiyle damaklara hitap eden çok beğenilecek bir tatlı.Tatlı tarifi için linki tıklamanız yeterli olacaktır.

Tarif için;vişneli hindistan cevizli muhallebi tatlısı

KÖSTEBEK PASTA

Şirin mi şirin porsiyonluk pasta öncelikle görselliği ile gözlere lezzetiyle damaklara hitap eden sütlü tatlılardan hafif ve kolay yapılışını linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tarif için;köstebek tatlısı

TRİLEÇE TATLISI

Son zamanlarda sıkça yapılan karamel ve sütlü tatlının bir araya gelmesiyle oluşan çok hafif lezzetli güzel sunumuyla bayram tatlılarına uygun tatlı. Trileçe tatlısı tarifi için linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tarif için;trileçe tatlısı

About Post Author

Meryem ACAR

M.E.B ÇOCUK GELİŞİMİ & EĞİTİMİ Bilgisayar Eğitmenliği sertifikasına sahibim.İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmetler Okumaktayım.4 Yıldır Laflaf.net ve Teknolojixhaber.com Editörlük yapmaktayım .Teknolojixhaber.com ve laflaf.net sitelerinde kategori başkanlığı yapmaktayım. Teknoloji alanında araştırmalar ve yaşamdan her konuda haberler paylaşmaktan keyif alan bir yazarım. Mesleğimi severek yapmaktayım...
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir